Anetavle for Ketil Firing Hanssen


Jeg tar gjerne imot opplysninger som kan være med på å gjøre denne anetavlen mer komplett. Vennligst send en mail til , eller se min hjemmeside for postadresse og telefonnummer.

Mesteparten av opplysningene i anetavlen er hentet fra bygdebøker, men for en stadig større andel av materialet er det primærkilder (kirkebøker, folketellinger, skifteprotokoller osv.) som ligger til grunn.

+ i første kolonne betyr at begge foreldrene er registrert, - betyr at en av foreldrene er registrert. En E i første kolonne betyr at vedkommende er beskrevet på min etterlysnings-side.

Jeg benytter dataprogrammet The Master Genealogist til å holde styr på alle opplysningene.

Jeg kan ikke garantere for riktigheten av alle opplysningene, men jeg har selvsagt brukt kildene med kritisk sans. Har du felles aner med meg og ønsker å benytte noen av dataene, vennligst kontakt meg angående kildehenvisninger.



 Anenr.  Navn                             Bosted(er)                               Født        Død
--------------
1. generasjon

+     1  Ketil Firing Hanssen             Tønsberg; Nøtterøy; Trondheim            31-12-1967
--------------
2. generasjon

+     2  Tormod Hanssen                   Tønsberg; Nøtterøy                       13-08-1942
+     3  Unni Firing                      Slagen; Tønsberg; Nøtterøy               23-07-1943
--------------
3. generasjon

+     4  Einar Hanssen                    Tønsberg; Nøtterøy                       12-04-1912  14-07-1987
+     5  Elna Olsen                       Tønsberg; Nøtterøy                       10-01-1921  26-08-1990
+     6  Erik Firing                      Slagen                                   14-07-1919  06-10-1993
+     7  Majen Dahl                       Slagen                                   22-11-1923  20-12-2010
--------------
4. generasjon

+     8  Arnt Hanssen                     Nøtterøy; Tønsberg                       02-11-1868  25-04-1946
+     9  Ingeborg Salomonsen              Nøtterøy; Tønsberg                       07-09-1876  13-12-1957
+    10  Sigvald Christian Olsen          Tønsberg                                 11-04-1895  15-03-1965
+    11  Terese Karoline Marie Berntsen   Porsgrunn; Tønsberg                      15-08-1894  05-04-1985
+    12  Edvard Firing                    Vestre Firing, Ramnes                    12-01-1867        1939
+    13  Olga Nilsdatter                  Undrumsdal, Våle                         29-10-1876  21-09-1955
+    14  Nils Oskar Dahl                  Vestre Dal, Ramnes; Tønsberg             16-07-1903  26-02-1964
+    15  Dagny Elvira Jørgensen           Kråkerøy; Tønsberg                       25-02-1903  04-04-1974
--------------
5. generasjon

+    16  Hans Christoffersen              Torød, Nøtterøy                          07-10-1835  20-05-1895
+    17  Anne Pernille Arnesen            Torød, Nøtterøy                          07-11-1845  02-11-1923
+    18  Arne Salomon Jørgensen           Semsrønningen, Nøtterøy                  09-09-1837  02-06-1877
+    19  Ingeborg Andreasdatter           Semsrønningen, Nøtterøy                  18-11-1835  11-11-1916
+    20  Jørgen Edvard Olsen              Tønsberg                                 16-03-1862  18-06-1955
+    21  Caroline Amalie Andreassen       Tønsberg                                 01-09-1864  06-09-1933
+    22  Karl Johan Berntsen              Molhaugen, Solum                         22-10-1869  01-12-1904
+    23  Turine Jørgine Torgersen         Molhaugen, Solum                         20-02-1873  30-08-1962
+    24  Abraham Larsen                   Vestre Firing og Nordre Ramnes, Ramnes   02-12-1838  10-08-1910
+    25  Lovise Karine Larsdatter         Lislebø, Fon                             12-11-1836  22-02-1925
+    26  Nils Olsen                       Bjune, Ramnes; Sperre, Undrumsdal        22-09-1845     e. 1910
+    27  Anne Bredine Larsdatter          Sperre, Undrumsdal                       21-10-1840     e. 1910
+    28  Ole Olsen Dahl                   Orrevål og Vestre Dal, Ramnes; Tønsberg  24-07-1866        1939
+    29  Olava Henriksdatter              Valmestad, Vivestad; Tønsberg            21-07-1863        1942
+    30  Aksel Jørgensen                  Fredrikstad                              01-03-1871  ??-02-1922
+    31  Johanne Marie Johansdatter       Fredrikstad                              04-10-1871        1957
--------------
6. generasjon

+    32  Kristoffer Sørensen              Sø. Årøy, Lindholmen og Torød, Nøtterøy  01-10-1806  04-05-1874
+    33  Berthe Marie Hansdatter          Krosnesbryggen, Onsøy; Torød, Nøtterøy         1807  28-08-1862
+    34  Arnt Arnesen                     Torød, Nøtterøy                          14-12-1817  20-07-1887
+    35  Trine Abelone Didriksdatter      Torød, Nøtterøy                          15-02-1825  11-11-1873
+    36  Jørgen Salomonsen                Semsrønningen, Nøtterøy                  19-07-1812  04-02-1901
+    37  Oline Maria Jakobsdatter         Anildrød og Semsrønningen, Nøtterøy      08-06-1811  17-10-1901
+    38  Andreas Hansen                   Kråkere, Tjøme; Semsrønningen, Nøtterøy  19-03-1807  21-05-1884
+    39  Kirsten Pernille Kristoffersd.   Holtan, Tjøme; Semsrønningen, Nøtterøy   19-06-1802  04-10-1877
+    40  Ole Nilsen                       Adal, Borre; Råen, Undrumsdal            07-06-1825  30-09-1901
+    41  Helene Karlsdatter               Adal, Borre; Råen, Undrumsdal            23-04-1835  25-07-1923
+    42  Andreas Anderson                 Silbodal, Värmland; Ås, Nykirke          10-05-1838     e. 1912
+    43  Karen Andrea Kristiansdatter     Ås, Nykirke; Søndre Adal, Borre          08-09-1842  03-08-1912
+    44  Bernt Larsen                     Bjørntvet, Eidanger; Molhaugen, Solum    23-07-1826  18-02-1887
+    45  Anne Marie Abrahamsdatter        Hedrum; Molhaugen, Solum                 08-01-1835  12-05-1900
+    46  Aadne Torgersen                  Time; Stavanger; Langesund; Porsgrunn    09-08-1837  10-12-1916
+    47  Karen Berthea Nielsdatter        Bamble; Porsgrunn                        03-05-1844    ca. 1932
+    48  Lars Nikolaisen                  Vestre Skrikestad, Fon; Søndre Holm, Våle      1795  14-12-1878
+    49  Elen Andersdatter                Skår, Ramnes                                   1801     f. 1865
+    50  Lars Jakobsen                    Østre Bakke, Ramnes; Lislebø, Fon              1790  29-05-1864
+    51  Karen Pernille Kristensdatter    Rød, Fon                                       1795  06-06-1865
+    52  Ole Nilsen                       Nordre Bjune, Ramnes                     06-01-1823     f. 1865
+    53  Gunhild Marie Jørgensdatter      Søndre Førum, Ramnes                     29-01-1819  22-01-1895
+    54  Lars Anderssen                   Mellem Undrum, Sem; Mellem Heian, Ramnes       1807  09-04-1851
+    55  Jakobea Kristensdatter           Sjøbubakken u. Jarlsberg, Sem                  1808  29-03-1884
-E   56  Ole Olsen Reine                  Brunlanes; Borre; Orrevål, Vivestad        ca. 1815  08-08-1868
+    57  Maren Kirstine Kristoffersdatter Orrevål, Vivestad                        24-12-1830  01-03-1911
+    58  Henrik Nilsen                    Møyland, Andebu; Valmestad, Vivestad           1815  15-09-1894
+    59  Inger Sophie Halvorsdatter       Møyland, Andebu; Valmestad, Vivestad     29-01-1829     e. 1910
+    60  Olaus Jørgensen                  Råde; Seierstensgaten, Glemmen           05-09-1832     e. 1900
+    61  Cecilie Katrine Eriksdatter      Fredrikstad                              28-12-1837     f. 1900
+    62  Johan Peter Pedersen             Glemmen                                  30-09-1843  29-09-1907
+    63  Maren Johanne Kristiansdatter    Glemmen                                  25-07-1840     e. 1910
--------------
7. generasjon

+    64  Søren Mathiassen                 Østre Sem, Nøtterøy                            1777        1810
+    65  Andrea Andersdatter              Nordre Gipø, Ø. Sem og Skrafskjær, Nøtterøy    1784  30-06-1841
+    66  Hans Mikkelsen                   Åle, Rød og Krosnesbryggen, Onsøy              1763     e. 1815
     67  Marthe Pedersdatter              Fredrikstad; Rød og Krosnesbryggen, Onsøy      1765  17-08-1815
+    68  Arne Andersen                    Kråkerøy; Torød, Nøtterøy                      1771  20-11-1828
+    69  Inger Marie Andersdatter         Hønsø, Tjøme; Torød, Nøtterøy                  1780  26-01-1865
+    70  Didrik Andersen                  Storebukt, Nøtterøy                            1788  02-04-1831
+    71  Anne Markusdatter                Storebukt, Nøtterøy                            1789  23-01-1855
E    72  Salomon Jonsen                   Nykirke; Nes, Slagen; Rønningen, Nøtterøy      1734  27-08-1822
+    73  Olea Markusdatter                Borre; Semsrønningen, Nøtterøy                 1787  12-02-1856
+    74  Jakob Olsen                      Anildrød, Nøtterøy                             1785  23-10-1860
+    75  Maren Olsdatter                  Skauen og Anildrød, Nøtterøy                   1786  06-06-1842
+    76  Hans Haraldsen                   Burø og Kråkere, Tjøme                         1760  06-02-1832
+    77  Malene Andreasdatter             Bustangen pr. Kråkere, Tjøme                   1765  27-05-1814
+    78  Kristoffer Nilsen                Øvre Holtan, Tjøme                             1765  02-01-1807
+    79  Ingeborg Pedersdatter            Øvre Holtan, Tjøme                             1768  11-04-1854
+    80  Nils Pedersen                    Nordre Heum, Flår og Ollerød, Undrumsdal       1765  ??-09-1830
E    81  Amborg Olsdatter                 Ollerød, Undrumsdal                            1787  26-06-1849
+    82  Karl Bentsen                     Lasken, Sem; Hegna, Borre                      1796  03-10-1878
+    83  Maren Kristine Halvordatter      Hegna, Borre                                   1802  30-11-1880
+    84  Anders Danielsson                Tenvik, Sillerud, Värmland               25-04-1800
+    85  Kerstin Danielsdotter            Sillegårdsed, Silbodal, Värmland         06-05-1798
+    86  Kristian Abrahamsen              Svartebekk, Vivestad                     15-10-1814  22-10-1905
+    87  Maren Torstensdatter             Stokke og Svartebekk, Vivestad           06-02-1814  30-07-1877
+    88  Lars Bentsen                     Gorningsøya, Siljan                            1790  27-01-1867
     89  Karen Nilsdatter                 Gonsholt og Gorningsøya, Siljan                1795  27-03-1858
E    90  Abraham Jensen                   Himberg, Sandar; Ringdal, Hedrum
+    91  Marthe Sophia Jacobsdatter       Bamble; Dalsgrindet og Ringdal, Hedrum     ca. 1803  01-04-1875
+    92  Torger Simonsen                  Store Oma, Time; Stavanger                     1792  16-05-1861
+    93  Gitlaug Aadnesdatter             Store Undheim, Time; Stavanger                 1804  14-05-1877
+    94  Niels Brynildsen                 Gjømle og Nustad, Bamble; Langesund            1817     e. 1865
+    95  Maren Andrea Bech                Kragerø; Langesund                       10-08-1804     e. 1865
+    96  Nikolai Jakobsen                 Mellom Firing, Ramnes; Skrikestad, Fon     ca. 1760  31-10-1829
+    97  Anne Knutsdatter                 Nordre Fadum, Sem; Skrikestad, Fon             1752  22-01-1831
+    98  Anders Olsen                     Skår, Ramnes                                   1764  30-04-1835
+    99  Anne Kristensdatter              Skår, Ramnes                                   1758  24-02-1831
+   100  Jakob Larsen                     Østre Bakke, Ramnes; Nordre Haraldstad, Våle   1759  25-10-1829
+   101  Anne Jørgensdatter               Sunneklepp, Våle; Nordre Haraldstad, Våle      1758  01-11-1843
+   102  Kristen Tollefsen                Rød, Fon                                       1748  07-07-1813
+   103  Mari Olsdatter                   Nordre Hegg, Hillestad; Rød, Fon               1769  02-04-1847
+   104  Nils Olsen                       Nordre Bjune, Ramnes                           1786  26-01-1855
+   105  Maria Johannesdatter             Nordre Rørås, Slagen; Bjune, Ramnes            1793  07-08-1875
+   106  Jørgen Olsen                     Klepperås og Søndre Førum, Ramnes              1776  09-12-1846
+   107  Helene Nilsdatter                Søndre Førum, Ramnes                           1779  25-04-1853
+   108  Anders Larsen                    Mellem Undrum, Sem                             1760        1810
+   109  Kristine Augustinusdatter        Dammen u. Brekke og Undrum, Sem                1766  29-11-1833
+   110  Kristen Nilsen                   Balsrød, Skjee; Sjøbubakken u. Jarlsberg, Sem  1760        1812
+   111  Anne Olsdatter                   Tom, Sem                                       1774
    112  Ole Olsen
    113
+   114  Kristoffer Kristoffersen         Grinda u. Orrevål, Vivestad                    1790  03-06-1863
+   115  Maren Katrine Knutsdatter        Kongsberg; Grinda u. Orrevål, Vivestad         1794     e. 1865
+   116  Nils Hansen                      Øvre Skjelland, Andebu; Tuften, Vivestad       1790  17-12-1867
+   117  Olea Hansdatter                  Rise, Skjee; Øvre Skjelland, Andebu            1790  07-06-1819
+   118  Halvor Hansen                    Møyland, Andebu                                1797  28-12-1840
+   119  Anne Iversdatter                 Nedre Skjelland og Møyland, Andebu             1797  09-05-1857
+   120  Jørgen Halvorsen                 Tune; Reklingsholm, Råde                       1794  03-02-1876
+   121  Ellen Sofie Olsdatter            Elind, Rolvsøy; Reklingsholm, Råde             1799  03-04-1874
+   122  Erik Pedersen                    Holm, Torsnes; Fredrikstad                     1789  07-10-1853
+   123  Anne Mathisdatter                Belsby, Varteig; Fredrikstad                   1792  06-02-1860
+   124  Peder Olsen                      Skollerud, Trømborg; Sagholen, Rakkestad 05-01-1821     e. 1865
+   125  Gunhild Sørensdatter             Eidsberg; Rakkestad                      21-09-1821     e. 1865
+   126  Kristian Mathisen                Rakkestad; Søndre Knoll, Eidsberg        13-01-1814     e. 1865
+   127  Anne Maria Henriksdatter         Søndre Knoll, Eidsberg                         1816  07-05-1844
--------------
8. generasjon

+   128  Mathias Olsen                    Holt, Undrumsdal; Øvre Skjerve, Nøtterøy       1717  31-03-1802
+   129  Anne Hansdatter                  Mellom Sem, Nøtterøy                           1734  18-08-1787
+   130  Anders Hansen                    Slagen; Agerup og Nordre Gipø, Nøtterøy        1739  18-04-1813
+   131  Kristine Hansdatter              Nordre Velle, Slagen; Nordre Gipø, Nøtterøy    1748  04-11-1819
-   132  Mikkel Hansen                    Åle, Onsøy                                 ca. 1721        1799
-   133  Torbor Nielsdatter               Åle, Onsøy                                 ca. 1723        1788
    134
    135
+   136  Anders Olsen                     Enhus og Kjøkøya, Kråkerøy                     1722  07-10-1794
    137  Johanne Knutsdatter              Kjøkøya, Kråkerøy; Movik, Nøtterøy             1729  02-02-1801
+   138  Anders Anundsen                  Hønsø og Holme, Tjøme                          1743  08-07-1796
+   139  Berte Hansdatter                 Vestre Movik, Nøtterøy; Hønsø, Tjøme           1746  24-10-1790
+   140  Anders Ditmansen                 Solum, Stokke; Krika, Veierland                1740  03-09-1808
+   141  Tolline Rasmusdatter             Hvaler; Holtekjær, Tjøme; Krika, Veierland     1755  20-06-1834
+   142  Markus Paulsen                   Vestgården, Veierland                          1759  29-01-1829
+   143  Barbra Eliasdatter               No. Sunde, Sandar; Vestgården, Veierland 08-05-1760  20-03-1819
    144
    145
    146  Markus Olsen                     Gunnerød, Borre                                1719        1802
+   147  Gunhild Olsdatter                Gunnerød, Borre                            ca. 1751  17-03-1825
+   148  Ole Iversen                      Anildrød, Nøtterøy                             1756  30-01-1797
+   149  Berte Katrine Jakobsdatter       Østre Sem og Anildrød, Nøtterøy                1752  11-10-1820
+   150  Ole Evensen                      Haukemyr og Skauen, Nøtterøy                   1754  19-07-1836
+   151  Anne Jørgensdatter               Sevik og Skauen, Nøtterøy                      1752  30-06-1823
+   152  Harald Nilsen                    Østgården og Burø, Tjøme                       1735  23-02-1809
+   153  Edel Jakobsdatter                Søndre Nes, Nøtterøy; Rød, Tjøme               1735  08-07-1806
+   154  Andreas Olsen                    Nordre Sundene og Kråkere, Tjøme               1740  01-10-1789
+   155  Helvig Monsdatter                Kråkere, Tjøme                                 1738  18-12-1815
+   156  Nils Kristoffersen               Svendsrød og Søndre Årøy, Nøtterøy             1737  24-01-1810
+   157  Mari Gundersdatter               Bjønnes og Søndre Årøy, Nøtterøy               1734        1780
+   158  Peder Knutsen                    Stokke; Nøtterøy; Øvre Holtan, Tjøme       ca. 1725  14-04-1800
+   159  Idde Evensdatter                 Stokke; Nøtterøy; Øvre Holtan, Tjøme       ca. 1731  10-05-1806
+   160  Peder Erlandsen                  Sagteigen, Ramnes; Nordre Heum, Undrumsdal     1734        1791
+   161  Anne Nilsdatter                  Vestre Bjune og Kløv, Ramnes                   1742        1777
    162
    163
+   164  Bent Karlsen                     Nes og Østre Lasken, Slagen                    1770        1809
+   165  Berte Sørensdatter               Mellem Basberg, Slagen                         1762        1812
+   166  Halvor Hansen                    Skoppumteien, Borre; Tufte, Nykirke            1775
+   167  Olea Kristoffersdatter           Nordre Skåne og Egetuft, Nykirke               1779
+   168  Daniel Jonasson                  Tenvik og Åsebyn, Sillerud, Värmland     15-01-1775
    169  Ellika Andersdotter              Helgebyn, Sillerud, Värmland                   1765
+   170  Daniel Ersson                    Sillegårdsed, Silbodal, Värmland         30-01-1755  29-04-1805
+   171  Karin Ersdotter                  Lysed, Silbodal, Värmland                05-12-1763  15-05-1838
+   172  Abraham Korneliussen             Mellom Jerpekjønn, Ramnes                      1789  05-03-1871
    173  Kari Kristensdatter              Mellom Jerpekjønn, Ramnes                      1784  11-11-1829
+   174  Torsten Svendsen                 Lindsverk, Svarstad; Stokke, Vivestad          1785  ??-11-1819
    175  Kari Olsdatter                   Ånnerød, Solum?; Stokke, Vivestad
+   176  Bent Jonsen                      Søndre Gonsholt, Siljan                        1743        1830
+   177  Ingrid Larsdatter                Søndre Gonsholt, Siljan                        1746     e. 1801
    178
    179
    180
    181
+   182  Jakob Christian Lædel            Christiania; Barbo                             1753
    183  Gunild Marie Christiansdatter    Drammen
+   184  Simon Olsen                      Njå, Time                                      1752  12-02-1796
+   185  Anna Kristine Torgersdatter      Garpestad, Time                                1763  29-04-1816
+   186  Aadne Roaldsen                   Store Undheim, Time                            1762  05-02-1807
+   187  Kari Asbjørnsdatter              Store Undheim, Time                            1781  18-08-1830
+   188  Brynhild Helliksen               Gjømle, Bamble                           22-03-1793  11-04-1840
+   189  Berte Hansdatter                 Bamble                                         1790  22-07-1833
+   190  Andreas Severin Bech             Skien; Langesund; Sulsted, Danmark             1778  27-08-1837
+   191  Live Levorsdatter                Bråten, Sannidal; Kragerø; Danmark       02-03-1779  16-09-1842
    192  Jakob Nikolaisen                 Eiker, Buskerud; Mellom Firing, Ramnes         1710        1796
+   193  Anne Malene Jakobsdatter         Eiker, Buskerud; Mellom Firing, Ramnes         1731        1773
+   194  Knut Borgersen                   Nordre Fadum, Sem                              1719        1763
+   195  Anne Ingebretsdatter             Vestre Bjune, Ramnes                       ca. 1719        1763
+   196  Ole Larsen                       Store Fon, Fon                                 1712        1778
    197  Kari Olsdatter                   Nordre Holt, Fon                               1722        1808
+   198  Kristen Knutsen                  Nordre Holt, Fon; Skår, Ramnes                 1719        1803
    199  Elen Olsdatter                   Nordre Holt, Fon                               1730        1783
+   200  Lars Kristoffersen               Østre og Vestre Bakke, Ramnes                  1725        1783
+   201  Ingeborg Kristensdatter          Vestre Bakke, Ramnes                           1734        1764
+   202  Jørgen Hansen                    Sunneklepp, Våle                               1722        1778
+   203  Anne Olsdatter                   Ofegstad og Sunneklepp, Våle                   1733        1796
+   204  Tollef Larsen                    Nordre Myre og Rød, Fon                    ca. 1713        1783
+   205  Barbro Olsdatter                 Herkjeft og Rød, Fon                       ca. 1706        1769
+   206  Ole Jonsen                       Nordre Hegg, Hillestad                         1735        1801
+   207  Kirsten Andersdatter             Haga, Fon; Sørby, Våle; Hegg, Hillestad        1738  19-02-1818
-   208  Ole Jørgensen                    Nordre Bjune, Ramnes                       ca. 1729        1803
+   209  Oline Kristoffersdatter          Søndre Borge, Skjee; Nordre Bjune, Ramnes      1747        1792
+   210  Johannes Hansen                  Nordre Rørås, Slagen                           1758    ca. 1803
+   211  Ragnhild Iversdatter             Tveitan, Sem                                   1767  09-12-1852
+   212  Ole Jørgensen                    Søndre Skjeggestad og Klepperås, Ramnes    ca. 1728        1814
+   213  Gunhild Jakobsdatter             Klepperås, Ramnes                              1744     e. 1801
+   214  Nils Kristensen                  Søndre Førum, Ramnes                           1742  06-03-1819
+   215  Anne Nilsdatter                  Himberg og Søndre Førum, Ramnes                1754  08-03-1825
+   216  Lars Jonsen                      Mellem Undrum, Sem                             1727        1796
+   217  Kirstine Andersdatter            Teglhagen og Mellem Undrum, Sem                1730        1803
+   218  Augustinus Pedersen              Stuverød, Slagen; Dammen u. Brekke, Sem        1744     e. 1801
+   219  Anne Larsdatter                  Tveiten, Sem; Dammen u. Brekke, Sem            1742     e. 1801
    220  Nils Kristensen                  Balsrød, Skjee                             ca. 1723        1785
+   221  Vivike Olsdatter                 Åsrød, Borre; Balsrød, Skjee                   1731        1761
+   222  Ole Jørgensen                    Tom, Sem                                       1739     f. 1812
+   223  Marte Olsdatter                  Mellom Vivestad, Vivestad                      1737        1812
    224
    225
    226
    227
    228  Kristoffer Kristoffersen         Skjerven, Hem; Valmestad, Vivestad         ca. 1759  29-08-1843
    229  Anne Larsdatter                  Orrevål, Vivestad                          ca. 1760  12-06-1842
+   230  Knut Isaksen Zinckler            Kongsberg                                      1755
-   231  Berte Marie Kristoffersdatter    Landegga, Sandsvær; Kongsberg                  1756        1798
+   232  Hans Nilsen                      Øvre Skjelland, Andebu                         1765  11-05-1842
+   233  Sibille Halvorsdatter            Nedre Løke, Skjee; Øvre Skjelland, Andebu      1759  09-11-1838
+   234  Hans Gulliksen                   Bærefjell og Rise, Stokke                      1762  14-01-1832
+   235  Margrete Justsdatter             Rise, Skjee                                    1758  07-03-1838
+   236  Hans Nilsen                      Øvre Skjelland, Andebu                         1765  11-05-1842
+   237  Sibille Halvorsdatter            Nedre Løke, Skjee; Øvre Skjelland, Andebu      1759  09-11-1838
+   238  Iver Iversen                     Hvitstein, Kodal; Slettingdalen, Andebu    ca. 1770        1813
+   239  Ingeborg Nilsdatter              Råstad, Stokke; Slettingdalen, Andebu          1771  03-02-1861
    240  Halvor Jørgensen                 Sande, Tune; Sagen, Onsøy                      1769
    241  Helle Marie Olsdatter            Nes, Glemmen; Sagen, Onsøy                     1767
+   242  Ole Arvesen                      Horgen og Elind, Rolvsøy                       1773
+   243  Anne Maria Monsdatter            Elind, Rolvsøy                                 1778
+   244  Peder Paulsen                    Holmen u. Nes, Borge                           1759     e. 1801
    245  Lisbeth Torbjørnsdatter                                                     ca. 1757     e. 1801
+   246  Mattis Ingebretsen               Skjeberg; Skofteby og Belsby, Varteig          1731  19-01-1808
+   247  Maria Halvorsdatter              Belsby, Varteig                                1750     e. 1801
+   248  Ole Jensen                       Berg og Skollerud, Trømborg                    1792  17-02-1870
+   249  Johanne Pedersdatter             Skollerud, Trømborg                            1791  16-11-1871
+   250  Søren Olsen                      Sandbekk u. Søndre Rud, Trømborg               1796     e. 1865
+   251  Dorthe Halvorsdatter             Østre Haug, Eidsberg; S. Rud, Trømborg         1795        1844
+   252  Mathis Andersen                  Grav, Rakkestad                                1783  27-09-1873
+   253  Marte Brøntesdatter              Bøen, Rømskog; Grav, Rakkestad                 1777  30-01-1829
+   254  Henrik Aslaksen                  Eidsberg                                       1791  23-11-1865
+   255  Kari Olsdatter                   Eidsberg                                       1791  15-12-1862
--------------
9. generasjon

+   256  Ole Guttormsen                   Ruelsrød, Andebu; Lefsrød, Ramnes              1687        1764
+   257  Anne Mattisdatter                Ruelsrød, Andebu; Lefsrød, Ramnes              1684        1749
+   258  Hans Nilsen                      Bjørnebu, Nøtterøy                             1704        1743
+   259  Anne Kristoffersdatter           Vestre Ekenes og Bjørnebu, Nøtterøy            1703        1770
+   260  Hans Andersen                    Valløy, Slagen; Agerup, Nøtterøy           ca. 1702        1753
+   261  Anne Kristoffersdatter           Valløy, Slagen; Agerup, Nøtterøy           ca. 1702        1780
+   262  Hans Karlsen                     Nordre Velle, Slagen, Bjørnebu, Nøtterøy       1707        1764
+   263  Kari Andersdatter                Nordre Velle, Slagen; Bjørnebu, Nøtterøy       1716        1766
    264  Hans Mikkelsen                   Åle, Onsøy                                     1684        1768
    265
    266  Niels NN                         Åle/Rød?, Onsøy
    267
    268
    269
    270
    271
+   272  Ole Hansen                       Store Enhus, Kråkerøy                      ca. 1680
+   273  Mari Arnesdatter                 Vauger, Hvaler; Enhus, Kråkerøy
    274
    275
+   276  Anund Andersen                   Vestre Movik, Nøtterøy; Hønsø, Tjøme       ca. 1696        1752
+   277  Kirsti Pedersdatter              Søndre Strand, Sandar; Hønsø, Tjøme        ca. 1710        1773
+   278  Hans Andersen                    Vestre Movik, Nøtterøy                         1704        1771
+   279  Berte Halvorsdatter              Torød og Veste Movik, Nøtterøy             ca. 1701        1775
+   280  Ditman Andersen                  Solum, Stokke                                  1709        1745
+   281  Anne Andersdatter                Solum, Stokke                                  1712        1746
    282  Rasmus Ellingsen                 Rød, Hvaler                                ca. 1728        1808
    283  Pernille Eriksdatter             Rove, Hvaler                               ca. 1726        1771
+   284  Paul Knutsen                     Dårsti og Skjerpe, Nøtterøy                    1727  19-11-1790
+   285  Sibille Olsdatter                Skjerpe, Nøtterøy                              1716  04-12-1784
+   286  Elias Hansen                     Engø, Sandar; Nordre Sand, Stokke        15-09-1734     e. 1779
+   287  Anne Nilsdatter                  Helgerød og Nordre Sunde, Sandar           ca. 1729        1771
    288
    289
    290
    291
    292
    293
+   294  Ole Larsen                       Bekken, Borre                                  1726        1785
    295  Berte Hansdatter                 Bekken, Borre                              ca. 1726        1779
+   296  Iver Olsen                       Anildrød, Nøtterøy                             1724        1769
+   297  Helvig Sørensdatter              Anildrød, Nøtterøy                             1724        1772
+   298  Jakob Pedersen                   Sundene, Tjøme; Sem og Anildrød, Nøtterøy      1727        1776
+   299  Inger Anundsdatter               Søndre Gipø og Østre Sem, Nøtterøy             1728        1768
+   300  Even Olsen                       Glomstein, Nøtterøy                            1727  17-09-1788
+   301  Anne Andersdatter                Søndre Holmen og Glomstein, Nøtterøy           1726        1761
+   302  Jørgen Eliassen                  Håvaldsrød, Tenvik og Sevik, Nøtterøy          1726        1767
+   303  Marte Andersdatter               Skjerpe, Tenvik og Sevik, Nøtterøy             1716  21-05-1788
-   304  Nils Larsen                      Østgården, Tjøme                           ca. 1703        1778
+   305  Kari Evensdatter                 Vestre Østgården, Tjøme                        1702        1777
+   306  Jakob Zakariassen                Søndre Låne, Sem; Søndre Nes, Nøtterøy     ca. 1699        1781
+   307  Berte Eriksdatter                Søndre Låne, Sem; Søndre Nes, Nøtterøy     ca. 1702        1771
+   308  Ola Jakobsen                     Nordre Sundene, Tjøme                          1695    ca. 1750
    309  Live Hansdatter                  Sverige; Nordre Sundene, Tjøme             ca. 1704        1764
-   310  Mons Henriksen                   Kråkere, Tjøme                                 1702        1770
+   311  Malene Olsdatter                 Bukkeli, Tjøme                                 1716        1750
+   312  Kristoffer Jørgensen             Årøy og Svendsrød, Nøtterøy                ca. 1686        1756
    313  Margrete Nilsdatter Perbøl       Svendsrød, Nøtterøy                        ca. 1690        1769
+   314  Gunder Andersen                  Bjønnes, Nøtterøy                              1703        1773
+   315  Kristense Torgersdatter          Vestre Ekenes og Bjønnes, Nøtterøy             1703        1764
    316  Knut Pedersen                    Rove, Stokke; Lahelle, Sandar              ca. 1676  16-08-1750
    317  Ingeborg Hansdatter              Rove, Stokke                               ca. 1685        1741
-   318  Even Iversen                     Brøholt, Stokke                            ca. 1680        1737
+   319  Eli Kristoffersdatter            Unnerstvedt, Stokke                        ca. 1687        1754
+   320  Erland Paulsen                   Hostvet, Vassås; Nedre Teigen, Ramnes      ca. 1696        1770
    321  Margrete Pedersdatter            Nedre Teigen, Ramnes                                   ca. 1774
    322  Nils Knutsen                     Vestre Bjune, Ramnes                       ca. 1701        1760
+   323  Margrete Andersdatter            Øvre Grette, Sem; Vestre Bjune, Ramnes     ca. 1698        1761
    324
    325
    326
    327
    328  Karl Olsen                       Narverød og Nordre Nes, Slagen             ca. 1697        1784
    329  Berte Maria Bentsdatter          Valløy, Slagen                                 1732     e. 1801
+   330  Søren Hansen                     Mellem Basberg, Slagen                         1731        1803
+   331  Kristine Torgersdatter           Østre Brekke og Mellem Basberg, Slagen         1736        1798
    332  Hans Halvorsen                   Drengløs og Nedre Ås, Borre                             f. 1801
    333  Mari Pedersdatter                Askim, Nedre Ås og Skoppum; Borre          ca. 1748     e. 1801
+   334  Kristoffer Henriksen             Solberg, Botne; Nordre Skåne, Nykirke          1742        1800
+   335  Mari Alfsdatter                  Nordre Skåne, Nykirke                          1748        1798
    336  Jonas Pärsson Björkman (Åsman)   Åsebyn og Tenvik, Sillerud, Värmland           1743  05-10-1790
+   337  Karin Törsdotter                 Åsebyn, Sillerud, Värmland               24-03-1752  21-03-1824
    338
    339
+   340  Eric Gunnarsson                  Sillegårdsed, Silbodal, Värmland         09-03-1727        1759
+   341  Kersti Olsdotter                 Sillegårdsed, Silbodal, Värmland         14-07-1721  17-08-1783
+   342  Eric Classon                     Holmedal og Silbodal, Värmland                 1721  17-05-1767
+   343  Kari Nilsdotter                  Lysed og Låbbyn, Silbodal, Värmland      ??-12-1727  10-11-1805
+   344  Kornelius Abrahamsen             Søndre Holt, Ramnes                            1746        1792
+   345  Maria Jonsdatter                 Fjerklepp og Søndre Holt, Ramnes               1751        1802
    346
    347
+   348  Svend Torkildsen                 Lindsverk, Svarstad                            1754  23-12-1832
+   349  Marie Kristensdatter             Nedre Berg, Svarstad                           1758        1810
    350
    351
+   352  Jon Bjørnsen                     Skilbred, Siljan                               1705        1759
    353  Karen Johannesdatter             Skilbred, Siljan                           ca. 1707        1761
+   354  Lars Nilsen                      Sortedal og Gonsholt, Siljan                   1699        1774
    355  Maren Jakobsd.                   Søndre Gonsholt, Siljan                        1709        1782
    356
    357
    358
    359
    360
    361
    362
    363
+   364  Frans Gotschalk Lædel            Christiania                                    1729  06-07-1799
    365  Marthe Nilsdatter Schrøder       Christiania
    366
    367
+   368  Ole Simonsen                     Store Undheim, Store Oma og Njå, Time          1719        1810
+   369  Kristi Aamundsdatter             Store Undheim, Time                            1718  17-03-1786
+   370  Torger Johannesen                Tegle og Garpestad, Time                       1729     f. 1801
+   371  Guri Fjermstad                   Fjermstad, Time                                1727        1792
+   372  Roald Aresen                     Store Undheim, Time                            1730        1809
+   373  Gitlaug Pedersdatter             Kartevoll og Store Undheim, Time               1731        1789
+   374  Asbjørn Andersen                 Vikesdal, Bjerkreim; Store Undheim, Time       1747     e. 1801
+   375  Gitlaug Pedersdatter             Ognedal, Bjerkreim; Store Undheim, Time        1754  14-02-1816
    376  Hellik Halvorsen                 Bø i Telemark; Gjømle, Bamble              ca. 1763  11-08-1839
    377  Anne Brynhildsdatter                                                        ca. 1756  18-06-1816
    378  Hans Nilsen Eeg                  Stathelle, Bamble                          ca. 1748
    379  Gunhild Gundersdatter            Bamble                                     ca. 1755  01-03-1795
    380  Andreas Sørensen Bech            København; Skien                           ca. 1729        1801
+   381  Maren Michelsdatter              Skien                                          1735        1804
+   382  Levor Jensen                     Åsen, Sannidal                                 1734     e. 1801
+   383  Maria Osmundsdatter              Åkre, Drangedal; Sannidal                      1749  20-12-1819
    384
    385
-   386  Jakob Hansen                     Vestfossen, Øvre Eiker                                 ca. 1750
+   387  Kari Paulsdatter                 Lundteigen, Øvre Eiker                         1704     f. 1738
+   388  Borger Hansen                    Nordre Fadum, Sem                          ca. 1673        1745
    389  Anne Knutsdatter                 Fon?; Nordre Fadum, Sem                    ca. 1684        1727
    390  Ingebret Knutsen                 Vestre Bjune, Ramnes                           1689        1738
+   391  Mari Amundsdatter                Søndre Fadum, Sem                          ca. 1676        1746
+   392  Lars Olsen                       Store Fon, Fon                                 1686    ca. 1718
    393  Kari Tollefsdatter               Svinevoll, Våle; Store Fon, Fon            ca. 1670        1758
    394
    395
-   396  Knut Kristoffersen               Opprann, Ramnes; Nordre Holt, Fon          ca. 1666        1746
+   397  Mari Hansdatter                  Nordre Fadum, Sem                          ca. 1680        1748
    398
    399
+   400  Kristoffer Olsen                 Østre Bakke, Ramnes                        ca. 1693        1766
    401  Kirsti Olsdatter                                                                1689        1761
+   402  Kristen Sølversen                Vestre Bakke, Ramnes                           1700        1763
+   403  Kari Nilsdatter                  Vestre Dal og Vestre Bakke, Ramnes             1704        1780
+   404  Hans Jørgensen                   Kranstad, Fon; Sunneklepp, Våle                1689        1749
+   405  Kari Mikkelsdatter               Søndre Berg og Sunneklepp, Våle            ca. 1692        1743
+   406  Ole Jonsen                       Ofegstad, Våle                                 1696        1754
+   407  Anne Hansdatter                  Snekkestad og Ofegstad, Våle               ca. 1698        1781
+   408  Lars Olsen                       Store Fon, Fon                                 1686    ca. 1718
    409  Kari Tollefsdatter               Svinevoll, Våle; Store Fon, Fon            ca. 1670        1758
+   410  Ole Augustinusen                 Nordre Torp, Våle; Fossøla, Nykirke; Fon                   1720
+   411  Mari Andersdatter                Nordre Sørby, Våle; Nykirke; Myre, Fon         1664        1735
+   412  Jon Olsen                        Nordre Hegg, Hillestad                     ca. 1707        1776
    413  Elisabet Pedersdatter                                                                       1758
+   414  Anders Pedersen                  Haga, Fon; Ofegstad og Østre Sørby, Våle   ca. 1686        1755
-   415  Mari Knutsdatter                 Revå, Fon; Østre Sørby, Våle               ca. 1698        1775
    416  Jørgen Tjøstelsen                Nordre Bjune, Ramnes                       ca. 1694        1774
    417
    418  Kristoffer Henriksen             Søndre Borge, Skjee                        ca. 1701        1778
    419  Helvig Nilsdatter                Søndre Borge, Skjee                        ca. 1707        1758
+   420  Hans Jansen                      Nordre Rørås, Slagen                           1723    ca. 1761
+   421  Marte Pedersdatter               Nordre Teigen og Nordre Rørås, Slagen          1719        1809
+   422  Iver Johannesen                  Tveitan, Sem                                   1712        1778
+   423  Marte Andersdatter               Rastad og Tveitan, Sem                         1723     f. 1801
    424  Jørgen Kristoffersen             Skjeggestad, Ramnes                        ca. 1693        1780
    425  Maren Olsdatter                  Huseklepp, Sem                             ca. 1685        1773
+   426  Jakob Amundsen                   Stålerød, Andebu                               1688        1751
+   427  Berte Andersdatter               Skarsholt, Andebu                                          1713
+   428  Kristen Torsen                   Vestre Låne, Sem; Mellom Førum, Ramnes         1713        1765
+   429  Marte Nilsdatter                 Søndre Låne, Sem                           ca. 1715        1793
+   430  Nils Ingebretsen                 Adal, Borre; Himberg, Ramnes               ca. 1706        1784
    431  Kristine Ellefsdatter            Himberg, Ramnes                            ca. 1729        1763
+   432  Jon Arnesen                      Mellem Rom, Slagen; Nordre Undrum, Sem         1706        1782
+   433  Gunhild Kristensdatter           Mellem Berg, Sem                           ca. 1704        1756
    434  Anders Ellingsen                 Teglhagen, Sem                             ca. 1675        1740
+   435  Karen Hansdatter                 Nauen og Teglhagen, Sem                    ca. 1688        1759
-   436  Peder Augustinusen               Stuverød, Slagen                           ca. 1709        1787
-   437  Sønnau Larsdatter                Sti, Borre                                     1716     e. 1801
+   438  Lars Guttormsen                  Tveiten og Røsland, Sem                        1711        1786
+   439  Kristine Guttormsdatter          Sverstad og Tveiten, Sem                   ca. 1713        1763
    440
    441
    442  Ole Jørgensen                    Gjelstad, Skjee; Lersang, Ramnes                        e. 1759
    443  Berte Jakobsdatter               Gjelstad, Skjee; Lersang, Ramnes           ca. 1690        1758
+   444  Jørgen Jakobsen                  Tom u. Jarlsberg, Sem                      ca. 1708
    445  Ingeborg Andersdatter            Sande, Slagen; Emmerød, Sem                   1712?
+   446  Ole Olsen                        Nedre Lønn og Mellom Vivestad, Vivestad    ca. 1699        1771
+   447  Barbro Nilsdatter                Stenbjørnrød, Borre                        ca. 1702        1743
    448
    449
    450
    451
    452
    453
    454
    455
    456
    457
    458
    459
+   460  Isak Gregersen Zinchler          Eiker; Kongsberg                               1710     e. 1777
+   461  Margrethe Marie Knutsd. Møller   Kongsberg                                  ca. 1719        1758
    462  Kristoffer Gjermundsen           Landegga og Lauar, Sandsvær
    463
+   464  Nils Hansen                      Øvre Skjelland, Andebu                         1735        1779
+   465  Mari Akselsdatter                Øvre Skjelland, Andebu                         1737        1807
+   466  Halvor Pedersen                  Nedre Løke, Skjee                              1716        1779
+   467  Mari Larsdatter                  Østre Gallis, Kodal; Nedre Løke, Skjee         1717        1783
+   468  Gullik Olsen                     Bærefjell, Stokke                          ca. 1710        1777
+   469  Gunhild Larsdatter               Bærefjell, Stokke                          ca. 1728        1762
+   470  Just Andersen                    Hvitstein, Kodal; Bettum, Stokke               1710        1776
+   471  Helvig Olsdatter                 Hvitstein, Kodal                               1717        1763
+   472  Nils Hansen                      Øvre Skjelland, Andebu                         1735        1779
+   473  Mari Akselsdatter                Øvre Skjelland, Andebu                         1737        1807
+   474  Halvor Pedersen                  Nedre Løke, Skjee                              1716        1779
+   475  Mari Larsdatter                  Østre Gallis, Kodal; Nedre Løke, Skjee         1717        1783
+   476  Iver Hansen                      Nomme, Kodal                               ca. 1723        1773
+   477  Berte Iversdatter                Åsrum, Hedrum                              ca. 1729     e. 1801
+   478  Nils Iversen                     Hasås, Kodal; Nordre Råstad, Stokke            1740        1809
+   479  Anne Nilsdatter                  Søndre Råstad, Stokke                          1746        1806
    480
    481
    482
    483
+   484  Arve Klausen                     Gunnerød, Glemmen; Østre Horgen, Rolvsøy 20-01-1733  06-05-1786
+   485  Sønni Jonsdatter                 Råde; Horgen, Rolvsøy                          1729     e. 1801
    486  Mons Arnesen                     Ryen, Tune; Elind, Rolvsøy                     1743     e. 1801
+   487  Elen Gundersdatter               Elind, Rolvsøy                                 1743     e. 1801
    488  Paul Gloslie                     Gloslie u. Heide, Borge                                 f. 1801
    489  Marthe Pedersdatter              Borge                                                   f. 1801
    490
    491
    492  Ingebret Torstensen              Skjeberg                                   ca. 1684        1774
    493  Pernille Jonsdatter              Skjeberg                                   ca. 1694        1779
-   494  Halvor Nilsen                    Belsby, Varteig                                1703        1773
    495  Marthe Ellefsdatter                                                             1716        1754
    496  Jens Olsen                       Berg, Trømborg                                 1763     e. 1801
    497  Else Knudsdatter                 Berg, Trømborg                                 1755     e. 1801
    498  Peder Jørgensen                  Eidsberg prestegård, Eidsberg                  1762     e. 1801
    499  Kari Kristoffersdatter           Eidsberg                                       1768        1800
    500  Ole Larsen                       Rakkestad; Søndre Rud, Trømborg            ca. 1755     e. 1801
    501  Johanne Jonsdatter               Søndre Rud, Trømborg                       ca. 1760     e. 1801
+   502  Halvor Taraldsen                 Neristorp, Rakkestad; Eidsberg                 1766        1797
+   503  Pernille Albretsdatter           Østre Haug, Eidsberg                           1765     e. 1801
    504  Anders Ingebretsen               Skattebøl, Rakkestad                       ca. 1744        1809
    505  Berthe Monsdatter                Skattebøl, Rakkestad                       ca. 1745  09-12-1820
    506  Brønte Knudsen                   Bøen, Rømskog                              ca. 1740        1813
+   507  Amfri Nielsdatter                Bøen, Rømskog                                  1740        1809
+   508  Aslak Hansen                     Heensplassen, Eidsberg                         1756     e. 1801
+   509  Pernille Jonsdatter              Eidsberg                                       1754        1812
+   510  Ole Eriksen                      Nordre Fjell, Trømborg                         1757     e. 1801
    511  Kari Andersdatter                Nordre Fjell, Trømborg                         1759     e. 1801
--------------
10. generasjon

+   512  Guttorm Rasmussen                Berg, Høyjord                                  1648        1705
+   513  Berte Olsdatter                  Vestre Skrikestad, Fon; Berg, Høyjord      ca. 1654        1736
+   514  Mattis Eriksen                   Østre Høyjord, Høyjord; Ruelsrød, Andebu       1638        1689
+   515  Anne Klausdatter                 Årholt, Arnadal                            ca. 1642        1711
+   516  Nils Kristoffersen               Østre Kjøle, Nøtterøy                      ca. 1670    ca. 1740
    517  Anne Olsdatter                   Østre Kjøle, Nøtterøy                      ca. 1668        1741
+   518  Kristoffer Olsen                 Vestre Ekenes, Nøtterøy                    ca. 1662        1753
+   519  Margrete Andersdatter            Husøy, Sem; Vestre Ekenes, Nøtterøy        ca. 1668        1747
+   520  Anders Knutsen                   Lille Basberg og Tolvsrød, Slagen          ca. 1675        1738
+   521  Margrete Hansdatter              Tolvsrød, Slagen                           ca. 1677        1714
-   522  Kristoffer Nilsen                Ringshaug og Valløy, Slagen                ca. 1660        1709
-   523  Signe Jonsdatter                 Vestre Bolæren, Nøtterøy; Valløy, Slagen                   1732
-   524  Karl Ingebretsen                 Søndre Hasle, Sem; Bruserød, Slagen        ca. 1665        1741
-   525  Berte Olsdatter                  Stusrød, Slagen                            ca. 1664     e. 1744
    526  Anders Hansen                    Nordre Velle, Slagen                       ca. 1665        1740
-   527  Mari Hansdatter                  Nordre Velle, Slagen                       ca. 1687        1740
-   544  Hans Olsen                       Store Enhus, Kråkerøy                      ca. 1638    ca. 1710
    545  Gislaug Jonsdatter               Store Enhus, Kråkerøy
+   546  Arne Olufsen                     Utgård Nedre, Hvaler                       ca. 1635    ca. 1713
    547  Kirstine Andersdatter            Borge; Utgård Nedre, Hvaler                    1643        1676
    552  Anders Hansen                    Vestre Movik, Nøtterøy                                  f. 1723
    553  Eli Anundsdatter                 Vestre Movik, Nøtterøy                     ca. 1673        1741
+   554  Peder Paulsen                    Søndre Strand, Sandar                          1675  10-12-1757
+   555  Gro Torsdatter                   Nordre Strand, Sandar                      ca. 1670        1737
    556  Anders Hansen                    Vestre Movik, Nøtterøy                                  f. 1723
    557  Eli Anundsdatter                 Vestre Movik, Nøtterøy                     ca. 1673        1741
    558  Halvor Iversen                   Torød, Nøtterøy                            ca. 1678        1753
    559  Berte Kristoffersdatter          Torød, Nøtterøy                            ca. 1673        1746
-   560  Anders Andersen                  Nedre Åmot, Stokke                         ca. 1674        1749
+   561  Anne Ditmansdatter               Nordre Kverne og Nedre Åmot, Stokke        ca. 1678        1756
+   562  Anders Guttormsen                Taranrød, Sem; Solum, Stokke               ca. 1663    ca. 1745
    563  Ingeborg Larsdatter              Solum, Stokke                                              1753
-   568  Knut Olsen                       Tangen og Dårsti, Nøtterøy                 ca. 1675        1760
    569  Berte Paulsdatter                Dårsti, Nøtterøy                           ca. 1683        1740
    570  Ola Hansen                       Småvik, Nøtterøy                           ca. 1687        1752
    571  Johanne Svendsdatter             Småvik, Nøtterøy                           ca. 1693        1743
-   572  Hans Kristensen                  Engø, Sandar                                   1702        1740
    573  Helge Gunnarsdatter              Sandar                                     ca. 1687  11-04-1771
+   574  Nils Andersen                    Helgerød, Sandar                               1701  10-03-1740
+   575  Gunhild Rasmusdatter             Sørby, Sandar                                  1699  10-02-1767
    588  Lars Olsen                       Saltbodbakken, Borre                       ca. 1686        1748
    589  Maren Olsdatter                  Jylland, Danmark; Saltbodbakken, Borre     ca. 1698        1733
    592  Ole Kristensen                   Kjærgrav, Nøtterøy                                      e. 1749
-   593  Mari Pedersdatter                Kjærgrav, Nøtterøy                             1689        1749
-   594  Søren Hansen                     Anildrød, Nøtterøy                             1685        1751
+   595  Berte Klemmetsdatter             Hovlandsteigen, Nøtterøy                       1693        1758
    596  Peder Nilsen                     Nordre Sundene, Tjøme; Bjørndal, Nøtterøy  ca. 1681        1764
+   597  Barbra Jakobsdatter              Nordre Sundene, Tjøme                          1697        1741
-   598  Anund Jørgensen                  Søndre Gipø, Nøtterøy                          1692        1744
    599  Kari Olsdatter                   Nordre Årøy og Søndre Gipø, Nøtterøy       ca. 1681        1772
+   600  Ole Stillaugsen                  Østre Brekke, Slagen; Glomstein, Nøtterøy      1681        1746
+   601  Guri Eriksdatter                 Adamsrød, Slagen; Glomstein, Nøtterøy          1687        1749
+   602  Anders Hansen                    Døvle, Stokke; Søndre Holmen, Nøtterøy     ca. 1692    ca. 1740
+   603  Ragnhild Klemmetsdatter          Hovlandsteigen og Holmen, Nøtterøy             1690        1764
+   604  Elias Torgersen                  Lofterød og Håvaldsrød, Nøtterøy               1701        1774
    605  Marte Jørgensdatter              Håvaldsrød, Nøtterøy                           1701        1773
+   606  Anders Sørensen                  Skjerpe, Nøtterøy                          ca. 1668        1729
+   607  Anne Ambjørnsdatter              Glomstein, Nøtterøy                            1680        1751
-   609  Anne Jakobsdatter
+   610  Even Torbjørnsen                 Vestre Østgården og Øvre Rød, Tjøme            1663        1735
+   611  Else Olsdatter                   Eidene, Tjøme                                              1732
    612  Zakarias Zakariassen             Lille Kjærnes, Sem                         ca. 1641        1731
    613  Karen Sørensdatter               Lille Kjærnes, Sem                         ca. 1661        1740
    614  Erik Evensen                     Søndre Låne, Sem                                       ca. 1736
+   615  Mari Abrahamsdatter              Søndre Låne, Sem
+   616  Jakob Hansen                     Nordre Sundene, Tjøme                      ca. 1664        1727
+   617  Barbra Willumsdatter             Tømmereik, Nøtterøy; No. Sundene, Tjøme        1670        1754
-   620  Henrik Monsen                    Kråkere, Tjøme; Holmestrand
+   622  Ole Olsen                        Bukkeli, Tjøme                             ca. 1682        1739
-   623  Marte Larsdatter                 Bukkeli, Tjøme                             ca. 1692        1769
+   624  Jørgen Gulliksen                 Torød, Nøtterøy                                1638        1693
    625  Ingeborg Larsdatter                                                                         1699
    628  Anders Andersen                  Bjønnes, Nøtterøy                              1664        1733
-   629  Kirsti Eriksdatter               Bjønnes, Nøtterøy                          ca. 1664        1731
+   630  Torger Olsen                     Vestre Ekenes, Nøtterøy                        1660        1739
+   631  Mari Kristensdatter              Søndre Føyn og Vestre Ekenes, Nøtterøy     ca. 1663        1740
    636  Iver Brøholt                     Brøholt, Stokke
-   638  Kristoffer Kristensen            Unnerstvedt, Stokke                                    sk. 1727
-   639  Marte Hansdatter                 Nordre Fadum, Sem; Unnerstvedt, Stokke                  f. 1733
    640  Paul Erlandsen                   Nordre Hostvet, Vassås                     ca. 1660        1734
+   641  Dorte Tollefsdatter              Nordre Hostvet, Vassås                     ca. 1665    ca. 1699
-   646  Anders Guttormsen                Øvre Grette, Sem                           ca. 1661        1725
+   647  Berte Olsdatter                  Nedre Grette, Sem                                       e. 1726
-   660  Hans Olsen                       Mellem Basberg, Slagen                     ca. 1680        1757
+   661  Anna Kristensdatter              Mellem Rom, Slagen                         ca. 1685        1759
+   662  Torger Stillosen                 Østre Brekke, Slagen                       ca. 1703        1765
    663  Birte Kristensdatter             Østre Brekke, Slagen                       ca. 1702        1745
+   668  Henrik Filipsen                  Østre Solberg, Botne                       ca. 1717        1748
+   669  Marte Kristensdatter             Mellom Solberg, Botne                          1713        1797
-   670  Alf Asbjørnsen                   Nordre Skåne, Nykirke                          1698        1765
    671  Anne Nilsdatter                  Nordre Skåne, Nykirke                          1706        1779
+   674  Törs Persson                     Åsebyn, Sillerud, Värmland               12-04-1715  13-04-1763
+   675  Kari Larsdotter                  Åsebyn, Sillerud, Värmland               27-05-1713  26-07-1785
+   680  Gunnar Gulbransson Kiälsman      Stavnäs Värmland                               1699  01-12-1741
+   681  Ingierd Rassmusdotter            Sillegårdsed, Silbodal, Värmland               1702  13-05-1769
+   682  Olof Segolsson Ekman             Sillegårdsed, Silbodal, Värmland           ca. 1686  10-01-1768
+   683  Karin Jonsdotter                 Lysed, Silbodal, Värmland                  ca. 1679  27-06-1769
-   684  Clas Classon Korsberg            Fjällbäck, Holmedal, Värmland             1675/1688  11-04-1765
    685  Böret Eriksdotter                Holmerud, Holmedal, Värmland               ca. 1669  14-07-1770
+   686  Nils Nilsson                     Låbbyn og Lysed, Silbodal, Värmland            1688  23-02-1767
+   687  Sigri Jonsdotter                 Lysed, Silbodal, Värmland                      1698  24-12-1777
+   688  Abraham Andersen                 Gislerød og Søndre Holt, Ramnes            ca. 1709        1781
+   689  Kari Hansdatter                  Fjelebuen, Ramnes                          ca. 1703        1792
+   690  Jon Larsen                       Fjerklepp, Ramnes                          ca. 1715        1776
+   691  Ingeborg Olsdatter               Vestre Kile og Fjerklepp, Ramnes
+   696  Torkild Hovsen                   Nedre Kalleberg, Svarstad                      1710        1787
+   697  Marthe Svendsdatter              Søndre Asmyr, Svarstad                     ca. 1710        1758
-   698  Kristen Arnesen                  Mellom-Lie og Nedre Berg, Svarstad             1718        1777
+   699  Gunild Nilsdatter                Nedre Berg, Svarstad                           1725        1809
    704  Bjørn Jonsen                     Holte og Skilbred, Siljan                                  1731
    705  Gunbjørg Aslesdatter             Skilbred, Siljan                               1669        1732
+   708  Nils Svendsen                    Austad og Sortedal, Siljan                 ca. 1666        1731
    709  Åse Olsdatter
    728  August Anton Lædel               Danmark; Christiania                       ca. 1700        1749
-   729  Sofie Margrete Mühlhausen                                                   ca. 1696        1764
    736  Simon Torkelsen                  Litle Undheim, Time                            1679        1749
    737  Aasa Baardsdatter                                                               1682        1733 
-   738  Aamund Olsen                     Store Undheim, Time                            1673        1781
-   739  Torborg Ellingsdatter            Eidland, Gjesdal
-   740  Johannes Monsen                  Årrestad, Time                                 1694        1781
+   741  Kirsti Sjursdatter               Tegle, Time                                    1682        1763
-   742  Torger Hansen                    Fjermestad, Time                                           1741
    743  Anna Nilsdatter                                                                 1687        1731
+   744  Are Aadnesen                     Eik, Bjerkreim; Store Undheim, Time        ca. 1693        1765
    745  Ingeborg Pedersdatter            Store Undheim, Time                        ca. 1703        1764
+   746  Peder Tollaksen                  Kartevoll, Time                                1689    ca. 1742
    747  Gitlaug Olsdatter                Tjåland, Time                                  1678
+   748  Anders Asbjørnsen                Vikesdal, Bjerkreim                            1726        1803
+   749  Torgjerd Viljensdatter           Litle Svela, Bjerkreim                         1723        1792
+   750  Peder Svensen                    Ognedal, Bjerkreim                             1718        1796
+   751  Siri Pedersdatter                Kartevoll, Time                                1720        1798
+   762  Michel Olsen Kolstad             Kolstad, Hof; Skien                            1697        1764
    763  Anne Olsdatter                   Skien                                      ca. 1697        1764
+   764  Jens Olsen                       Støle og Solum, Sannidal                                f. 1746
+   765  Gunhild Haraldsdatter            Sannidal                                       1703        1777
+   766  Åsmund Steinarsen                Åkre, Drangedal                                1718
    767  Maria Nilsdatter                 Lensegrav, Drangedal                           1726
    772  Hans Jakobsen                    Hals, Øvre Eiker
    774  Paul Torsen                      Gorud, Øvre Eiker                          ca. 1640        1735
    775  Berthe Gislesdatter              Gorud, Øvre Eiker                          ca. 1664        1739
-   776  Hans Borgersen                   Nordre Fadum, Sem                          ca. 1614        1710
-   777  Inger Olsdatter                  Tem, Sem                                   ca. 1637        1716
-   782  Amund Olsen                      Søndre Fadum, Sem                          ca. 1646    ca. 1692
    783  Anne Guttormsdatter                                                         ca. 1651        1723
-   784  Ole Larsen                       Store Fon, Fon                             ca. 1650    ca. 1702
    785  Live Henriksdatter               Store Fon, Fon                                         ca. 1726
+   792  Kristoffer Knutsen               Opprann, Ramnes                            ca. 1644
-   794  Hans Borgersen                   Nordre Fadum, Sem                          ca. 1614        1710
-   795  Inger Olsdatter                  Tem, Sem                                   ca. 1637        1716
-   800  Ole Larsen                       Store Fon, Fon                             ca. 1650    ca. 1702
    801  Live Henriksdatter               Store Fon, Fon                                         ca. 1726
-   804  Sølver Hansen                    Vestre Bakke, Ramnes                           1664        1740
-   805  Ingeborg Kristensdatter          V. Høyjord, Høyjord; V. Bakke, Ramnes          1662        1732
-   806  Nils Gundersen                   Søndre Myre, Fon; Vestre Dal, Ramnes                   ca. 1715
+   807  Anne Albretsdatter               Sjue, Høyjord                                  1669        1741
+   808  Jørgen Kristoffersen             Greåker, Botne; Kranstad, Fon                  1653        1719
-   809  Sissel Hansdatter                Ryk og Sunneklepp, Våle; Kranstad, Fon         1651        1727
+   810  Mikkel Pedersen                  Søndre Berg, Våle                          ca. 1663        1730
+   811  Berte Nilsdatter                 Nordre Haug, Nykirke; Søndre Berg, Våle    ca. 1662        1700
+   812  Jon Kristoffersen                Nordre Foss, Botne; Ofegstad, Våle             1652        1734
+   813  Olaug Olsdatter                  Ofegstad, Våle                             ca. 1671        1746
+   814  Hans Rasmussen                   Snekkestad, Våle                               1646        1715
+   815  Anne Eriksdatter                 Island, Hillestad; Snekkestad, Våle        ca. 1676        1716
+   816  Ole Larsen                       Store Fon, Fon                             ca. 1650    ca. 1702
    817  Live Henriksdatter               Store Fon, Fon                                         ca. 1726
-   820  Augustinus Jakobsen              Nordby og Nordre Torp, Våle                ca. 1633        1717
+   821  Kari Jakobsdatter                Siltvet og Nordre Torp, Våle               ca. 1637        1720
    822  Anders Olsen                     Nordre Sørby, Våle                         ca. 1634        1705
    823  Maren Iversdatter                Nordre Sørby, Våle                                         1702
    824  Ole Trulsen                      Nordre Hegg, Hillestad                     ca. 1653        1728
    825  Margrete Jonsdatter              Nordre Hegg, Hillestad                     ca. 1670        1744
+   828  Peder Kristoffersen              Søndre Hegg, Hillestad; Haga, Fon          ca. 1663     e. 1725
+   829  Sissel Andersdatter              Holm, Hillestad; Haga, Fon                                 1724
+   830  Knut Torstensen                  Revå, Fon                                               e. 1725
    840  Jan Jansen                       Nordre Rørås, Slagen                       ca. 1673        1762
    841  Gjertrud Osmundsdatter           Nes, Høyjord?
-   842  Peder Asgautsen                  Skjee; Nordre Teigen, Slagen               ca. 1685    ca. 1738
-   843  Inger Larsdatter                 Søndre Roberg, Slagen                      ca. 1688        1745
-   844  Johannes Olsen                   Mellem Hesby og Tveitan, Sem               ca. 1667        1741
    845  Else Iversdatter                 Tveitan, Sem                               ca. 1676        1719
+   846  Anders Kristensen                Rastad, Sem                                ca. 1679        1751
+   847  Ragnhild Torkildsdatter          Rastad, Sem                                ca. 1680        1757
-   852  Amund Eriksen                    Gåsum, Svene; Stålerød, Andebu             ca. 1660        1709
    853  Guri Olsdatter                   Håvardsrud, Svene; Stålerød, Andebu        ca. 1664        1736
-   854  Anders Justsen Schøller          Skarsholt, Andebu                                      ca. 1720
+   855  Sibille Fransdatter              Årholt, Arnadal                                            1718
+   856  Tore Pedersen                    Vestre Låne, Sem                           ca. 1685        1745
    857  Anne Olsdatter                                                              ca. 1688        1758
    858  Nils Tommessen                   Jare, Ramnes?; Søndre Låne, Sem            ca. 1675        1738
    859  Anne Andersdatter                Søndre Låne, Sem                           ca. 1682        1749
    860  Ingebret Jensen                  Nordre Adal, Borre                                         1716
+   861  Maren Sørensdatter               Sverstad, Sem; Nordre Adal, Borre                          1713
-   864  Arne Olsen                       Mellem Rom, Slagen                         ca. 1671        1766
-   865  Marta Gundersdatter              Rom, Slagen                                ca. 1679        1738
+   866  Kristen Kristensen               Mellem Berg, Sem                           ca. 1664        1725
    867  Mari Ingebretsdatter             Ramnes                                     ca. 1656        1736
    870  Hans Thorelsen                                                                           f. 1700
-   871  Boel Pedersdatter                Nauen, Sem                                 ca. 1660        1740
-   872  Augustinus Rasmussen             Gullerød og Stuverød, Slagen               ca. 1662        1742
+   874  Lars Kristoffersen               Sti, Borre                                     1673        1726
+   876  Guttorm Gundersen                Tveiten, Sem                               ca. 1666        1745
    877  Marte Halvorsdatter              Tveiten, Sem                               ca. 1669        1737
+   878  Guttorm Sørensen                 Sverstad, Sem                              ca. 1668        1741
    879  Berte Pedersdatter               Sverstad, Sem                              ca. 1667        1733
+   888  Jakob Paulsen                    Vestre Eikeberg og Tom, Sem                ca. 1672        1741
    889  Marte Pedersdatter               Tom u. Jarlsberg, Sem                      ca. 1685        1738
-   892  Ole Olsen                        Krøkli og Nedre Lønn, Vivestad                 1652        1725
-   893  Marte Augrimsdatter              Valmestad, Vivestad                        ca. 1655        1739
-   894  Nils Nilsen                      Stenbjørnrød og Råen, Borre                    1674        1728
+   895  Mari Sørensdatter                Myklegård, Borre                               1674    ca. 1735
+   920  Gregers Sinclair                 Eiker                                      ca. 1658        1712
-   921  Isabella Christiansdatter        Eiker; Kongsberg                                           1726
+   922  Knut Willumsen Møller            Kongsberg                                  ca. 1694     f. 1750
+   923  Anne Katrine Henriksd. Landtverk Kongsberg                                  ca. 1697        1750
+   928  Hans Anundsen                    Øvre Skjelland, Andebu                         1702        1741
+   929  Kari Andersdatter                Øvre Skjelland, Andebu                         1692        1763
-   930  Aksel Andersen                   Nordre Haugan, Andebu                          1702        1757
    931  Anne Jonsdatter                  Hedrum?; Nordre Haugan, Andebu                       24-01-1754
+   932  Peder Sørensen                   Nedre Løke, Skjee                          ca. 1674        1759
+   933  Malene Eriksdatter               Østre Hotvedt, Andebu; Nedre Løke, Skjee       1686        1746
+   934  Lars Sørensen                    Østre Gallis, Kodal                            1689        1762
+   935  Anne Amundsdatter                Søndre Fadum, Sem; Østre Gallis, Kodal         1683        1761
+   936  Ole Helgesen                     Bærefjell, Stokke                          ca. 1667        1755
    937  Karen Hansdatter                                                            ca. 1673        1749
    938  Lars Mikkelsen                   Døvle, Stokke                              ca. 1703        1753
+   939  Emerentze Hansdatter             Døvle, Stokke                              ca. 1707        1739
-   940  Anders Justsen Schøller          Skarsholt, Andebu                                      ca. 1720
+   941  Sibille Fransdatter              Årholt, Arnadal                                            1718
+   942  Ole Jørgensen                    Prestbyen, Kodal                               1670        1745
+   943  Marte Mikkelsdatter              Gjone Nordre, Kvelde                       ca. 1688        1741
+   944  Hans Anundsen                    Øvre Skjelland, Andebu                         1702        1741
+   945  Kari Andersdatter                Øvre Skjelland, Andebu                         1692        1763
-   946  Aksel Andersen                   Nordre Haugan, Andebu                          1702        1757
    947  Anne Jonsdatter                  Hedrum?; Nordre Haugan, Andebu                       24-01-1754
+   948  Peder Sørensen                   Nedre Løke, Skjee                          ca. 1674        1759
+   949  Malene Eriksdatter               Østre Hotvedt, Andebu; Nedre Løke, Skjee       1686        1746
+   950  Lars Sørensen                    Østre Gallis, Kodal                            1689        1762
+   951  Anne Amundsdatter                Søndre Fadum, Sem; Østre Gallis, Kodal         1683        1761
+   952  Hans Iversen                     Nomme, Kodal                               ca. 1684        1745
+   953  Kari Iversdatter                 Østre Skorge og Nomme, Kodal                   1692     e. 1755
+   954  Iver Brynnilsen                  Åsrum, Hedrum                              ca. 1673        1763
    955  Maren Larsdatter
+   956  Iver Iversen                     Åserum, Hedrum; Nedre Holand, Kodal        ca. 1714        1777
+   957  Anne Nilsdatter                  Andebu                                         1719        1786
-   958  Nils Mikkelsen                   Søndre Råstad, Stokke                      ca. 1715        1773
-   959  Live Hansdatter                  Gryte, Stokke                              ca. 1720        1788
-   968  Claus Arvesen                    Gunnerød, Glemmen                          ca. 1695        1772
    969  Karen Hansdatter                                                            ca. 1702        1772
-   970  Jon Tolfsen                      Holme, Råde                              23-08-1698        1773
+   971  Inger Kjønigsdatter              Reklingsholm og Holme, Råde              15-04-1703        1770
-   988  Nils Olsen                       Belsby, Varteig                                1662        1742
   1004  Tarald Kristensen                Neristorp, Rakkestad                                    f. 1801
   1005  Gunhild Andersdatter             Rakkestad                                  ca. 1729     e. 1801
+  1006  Albreth Pedersen                 Østre Haug, Eidsberg                           1739        1801
   1007  Ragnild Olsdatter                Østre Haug, Eidsberg                           1742        1801
   1014  Nils Syversen                    Bøen, Rømskog                              ca. 1705        1786
   1015  Jøran Larsdatter                 Bøen, Rømskog                                          ca. 1758
   1016  Hans Tuturen                     Tuturen, Eidsberg
   1017  Marthe Tuturen                   Tuturen, Eidsberg
   1018  Jon Brynildsen                   Rånås, Trømborg
   1019  Abel Andersdatter                Rånås, Trømborg
   1020  Erich Svensen                    Løche, Eidsberg                                         f. 1801
   1021  Inger Olsdatter                  Løche, Eidsberg
--------------
11. generasjon

-  1024  Rasmus Guttormsen                Berg, Høyjord                              ca. 1584        1668
-  1025  Mari Kristoffersdatter           Store Fon, Fon; Berg, Høyjord                              1668
+  1026  Oluf Olsen                       Vestre Skrikestad, Fon                     ca. 1599        1673
   1027  Kari Olsdatter                                                                          ca. 1688
+  1028  Erik Mattissøn                   Ruelsrød, Andebu                           ca. 1603        1678
+  1029  Anne Jakobsdatter                Kjærås og Ruelsrød, Andebu                                 1680
+  1030  Klaus Ellefsen                   Årholt, Arnadal                                1592    ca. 1657
   1031  Maren Årholt                     Årholt, Arnadal                                         f. 1689
+  1032  Kristoffer Olsen                 Østre Kjøle, Nøtterøy                          1625        1690
   1033  Anne Kjøle                       Østre Kjøle, Nøtterøy                          1633        1701
-  1036  Ole Torgersen                    Vestre Ekenes, Nøtterøy                        1624        1710
-  1037  Live Larsdatter                  Vestre Ekenes, Nøtterøy                        1642        1719
+  1038  Anders Tormodsen                 Husøy, Slagen                              ca. 1637        1716
-  1039  Mari Henriksdatter               Bjørnebu, Nøtterøy                         ca. 1635        1712
+  1040  Knut Olssøn                      Lille Basberg, Slagen                      ca. 1644        1717
   1041  Marte Olsdatter                                                             ca. 1629        1713
-  1042  Hans Torstenssøn                 Tolvsrød, Slagen                           ca. 1626    ca. 1698
-  1043  Margrete Kristensdatter          Åsgårdstrand; Tolvsrød, Slagen                 1643        1715
-  1044  Nils Anderssøn                   Ringshaug, Slagen                          ca. 1622        1707
   1046  Jon Rasmussøn                    Vestre Bolæren, Nøtterøy                   ca. 1636        1694
+  1048  Ingebret Gunderssøn              Søndre Hasle, Sem                          ca. 1621
   1050  Oluf Hanssøn                     Stusrød, Slagen                            ca. 1641
+  1054  Hans Torstensen                  Åsen, Slagen                               ca. 1651
-  1088  Ole Guldbrandsen                 Store Enhus, Kråkerøy                      ca. 1586     e. 1666
-  1092  Oluf Arnesen                     Utgård Nedre, Hvaler                       ca. 1595        1659
-  1093  Siri Eriksdatter                 Lunde, Kråkerøy; Utgård Nedre, Hvaler      ca. 1606        1676
   1108  Paul Bjørnsen                    Søndre Strand, Sandar                      ca. 1641     e. 1701
+  1109  Mette Pedersdatter               Søndre Strand, Sandar
+  1110  Tor Sørensen                     Syrrist, Tjølling; Nordre Strand, Sandar       1636    ca. 1718
-  1111  Mari Paulsdatter                 Nordre Strand, Sandar                                   f. 1714
-  1120  Anders Asgautsen                 Østre Holtet, Stokke                       ca. 1624    ca. 1690
-  1122  Ditman Amundssøn                 Nordre Kverne, Stokke                          1650    ca. 1710
   1123  Johanne Kverne                   Nordre Kverne, Stokke                                   e. 1711
+  1124  Guttorm Andersen                 Taranrød, Sem                                  1624    ca. 1670
-  1125  Else Halvorsdatter               Rygg og Tarandrød, Sem                     ca. 1635        1722
   1137  NN                               Tangen, Nøtterøy                           ca. 1642        1720
   1144  Kristen Helgesen                 Engø, Sandar                             08-05-1666  18-11-1738
   1148  Anders Knudsen                   Hedrum?; Helgerød, Sandar                      1671  01-11-1716
+  1149  Barbro Nilsdatter                Helgerød, Sandar                               1665  09-12-1750
-  1150  Rasmus Hansen                    Sørby, Sandar                              ca. 1652        1720
   1151  Rønnaug Halvorsdatter            Marum? og Sørby, Sandar                        1659  28-10-1744
   1186  Peder Pedersen                   Kjærgrav, Nøtterøy                         ca. 1656  28-12-1709
-  1188  Hans Sørensen                    Meum, Nøtterøy                             ca. 1650        1708
+  1190  Klemmet Hansen                   Tufte, Stokke; Hovlandteigen, Nøtterøy         1660        1738
-  1191  Anniken Ebbesdatter              Hovlandteigen, Nøtterøy                        1661        1748
+  1194  Jakob Hansen                     Nordre Sundene, Tjøme                      ca. 1664        1727
+  1195  Barbra Willumsdatter             Tømmereik, Nøtterøy; No. Sundene, Tjøme        1670        1754
-  1196  Jørgen Anundsen                  Søndre Gipø, Nøtterøy                      ca. 1645        1723
   1197  NN                               Søndre Gipø, Nøtterøy                          1649        1719
   1200  Stillaug Kristoffersen           Østre Brekke, Slagen                       ca. 1653        1731
   1201  Ingeborg Torgersdatter           Østre Brekke, Slagen                                    f. 1706
   1202  Erik Larsen                      Adamsrød, Slagen
   1203  Sønou Nilsdatter                                                                        ca. 1704
-  1204  Hans Andersen                    Østre Holtet, Stokke                       ca. 1662        1735
+  1205  Kirsti Paulsdatter               Søndre Dal, Våle; Østre Holtet, Stokke
+  1206  Klemmet Hansen                   Tufte, Stokke; Hovlandteigen, Nøtterøy         1660        1738
-  1207  Anniken Ebbesdatter              Hovlandteigen, Nøtterøy                        1661        1748
+  1208  Torger Ellingsen                 Lofterød, Nøtterøy                         ca. 1661        1730
+  1209  Ingeborg Halvorsdatter           Strengsdal og Lofterød, Nøtterøy           ca. 1656        1736
-  1212  Søren Evensen                    Skjerpe, Nøtterøy                              1643        1689
   1213  Marte Halvorsdatter              Skjerpe, Nøtterøy                              1638        1716
   1214  Ambjørn Glomstein                Glomstein, Nøtterøy                        ca. 1647        1702
   1215  Mari Olsdatter                   Glomstein, Nøtterøy                            1646        1728
-  1218  Jakob Larssøn                    Østre Kamfjord, Sandar; Tjøme              ca. 1648
-  1220  Torbjørn Hansen                  Østgården, Tjøme                           ca. 1610        1680
+  1221  Karen Jonsdatter                 Holtekjær, Tjøme                               1617        1689
+  1222  Ola Hansen                       Eidene, Tjøme                              ca. 1630    ca. 1681
+  1223  Guri Olsdatter                   Treidene, Tjøme                            ca. 1638        1708
   1230  Abraham Jakobsen                 Søndre Låne, Sem                           ca. 1655        1733
   1231  Kirsti Paulsdatter               Søndre Låne, Sem                               1656        1716
+  1232  Hans Jakobsen                    Nordre Sundene, Tjøme; Skauen, Nøtterøy    ca. 1623        1700
+  1233  Helga Tolvsdatter                Steinsholt, Sandar; Nordre Sundene, Tjøme  ca. 1642        1705
   1234  Willum Paulsen                   Tømmereik, Nøtterøy                        ca. 1640        1700
-  1235  Inger Eriksdatter                Tømmereik, Nøtterøy                        ca. 1635        1732
   1240  Mons Larsen                      Kråkere, Tjøme                             ca. 1633        1721
   1241  NN                                                                          ca. 1629        1720
+  1244  Ola Nilsen                       Nedre Rød, Tjøme                           ca. 1640  06-06-1710
+  1245  Helvig Hansdatter                Sandø, Tjøme                               ca. 1660        1738
+  1246  Lars Mortensen                   Bukkeli, Tjøme; Kristiansand                            f. 1696
   1248  Gullik Andersen?                 Østre Kleppan, Stokke
   1249  Gunnhild Halvorsdatter
+  1258  Erik Villasen                    Bjønnes, Nøtterøy                              1614    ca. 1675
-  1260  Ole Torgersen                    Vestre Ekenes, Nøtterøy                        1624        1710
-  1261  Live Larsdatter                  Vestre Ekenes, Nøtterøy                        1642        1719
+  1262  Kristen Hansen                   Søndre Føyn, Nøtterøy                      ca. 1620        1702
-  1263  Ingeborg Henriksdatter           Bjørnebu og Søndre Føyn, Nøtterøy              1628        1705
   1276  Kristen Larsen                   Haslestad, Stokke                          ca. 1627        1690
-  1278  Hans Borgersen                   Nordre Fadum, Sem                          ca. 1614        1710
-  1282  Tollef Halvorsen                 Nordre Hostvet, Vassås                     ca. 1636        1691
+  1283  Eli Trygsdatter                  Østre Lindset, Hof; No. Hostvet, Vassås                ca. 1683
   1292  Guttorm Olsen                    Vestre Låne, Sem                           ca. 1610     e. 1691
-  1294  Ole Helgesen                     Nedre Grette, Sem                                       f. 1700
   1295  Else Pedersdatter                Sem                                                        1702
   1320  Ole Basberg                      Mellem Basberg, Slagen
-  1322  Kristen Auensen                  Mellem Rom og Presterød, Slagen            ca. 1655        1741
   1323  Berte Jonsdatter                 Mellem Rom, Slagen                                         1718
   1324  Stillaug Kristoffersen           Østre Brekke, Slagen                       ca. 1653        1731
   1325  Ingeborg Torgersdatter           Østre Brekke, Slagen                                    f. 1706
   1336  Filip Henriksen                  Øv. Åkerholt, Vassås; Østre Solberg, Botne ca. 1684        1745
+  1337  Sara Eriksdatter                 Island, Hillestad; Østre Solberg, Botne    ca. 1684        1740
+  1338  Kristen Olsen                    Mellom Solberg, Botne                      ca. 1668        1743
   1339  Svanaug Olsdatter                Voll, Nykirke; Mellom Solberg, Botne       ca. 1669        1746
-  1340  Asbjørn Alfsen                   Skåne, Nykirke
+  1348  Per Hugesson                     Stenarsbyn og Åsebyn, Sillerud, Värmland   ca. 1659  26-02-1749
-  1349  Kerstin Törsdotter               Snarkil og Åsebyn, Sillerud, Värmland      ca. 1666  04-05-1755
   1350  Lars Ersson                      Takane, Sillerud, Värmland                 ca. 1683        1731
+  1351  Marit Jonsdotter                 Östra Boda og Takane, Sillerud, Värmland       1695
   1360  Gulbrand                         Värmland, Sverige
   1361  Marit                            Värmland, Sverige
   1362  Rassmus Svensson                 Värmland, Sverige
   1363  Ingebohr Olsdotter               Värmland, Sverige
   1364  Segol NN                         Värmland, Sverige
   1365  Kersti NN                        Värmland, Sverige
   1366  Jon Eriksson                     Värmland, Sverige
   1367  Kari NN                          Värmland, Sverige
   1368  Clas Örjansson Holm              Holmerud, Holmedal, Värmland
   1372  Nils NN                          Värmland, Sverige
   1373  Sigrid NN                        Värmland, Sverige
   1374  Jon Ericsson                     Lysed, Silbodal, Värmland                            18-09-1725
   1375  Kari Olsdotter                   Värmland, Sverige
   1376  Anders Gislerød                  Sverige; Gislerød, Ramnes
   1377  Guro Håvaldsdatter               Ramnes                                     ca. 1674        1741
-  1378  Hans Andersen                    Fjelebuen, Ramnes                          ca. 1685        1766
   1379  Gunhild Andersdatter             Fjelebuen, Ramnes                          ca. 1674        1740
-  1380  Lars Pedersen                    Sperte, Hillestad; Fjerklepp, Ramnes       ca. 1686        1759
   1381  Ragne Jonsdatter                                                            ca. 1674        1747
+  1382  Ole Amundsen                     Åsen, Botne; Vestre Kile, Ramnes           ca. 1669        1752
+  1383  Anne Andersdatter                Nedre Borge, Våle; Vestre Kile, Ramnes     ca. 1691        1770
+  1392  Hov Torkildsen                   Øvre Lindsholm, Hem                        ca. 1662        1721
   1393  Berte Nilsdatter                 Øvre Lindsholm, Hem; Østre Lie, Svarstad   ca. 1675        1772
   1394  Svend Arnesen                    Nygård, ?; Søndre Asmyr, Svarstad          ca. 1664        1758
   1395  Mari Kristoffersdatter                                                      ca. 1672        1756
   1396  Arne Asbjørnsen                  Nedre Toen, Svarstad
+  1398  Nils Gulbrandsen                 Nedre Berg, Svarstad                       ca. 1690        1771
+  1399  Ellen Olsdatter                  Røsholt, Styrvold
   1416  Svend Jakobsen                   Austad, Siljan                                 1623        1714
   1417  Anne Jonsdatter                  Moholt, Siljan
-  1458  Gottshalck Mühlhausen            København                                      1667        1697
   1459  Martha Schlegel
-  1476  Ole Monsen                       Store Undheim, Time                            1635
   1478  Elling Olsen                     Eidland, Gjesdal                           ca. 1615    ca. 1673
   1479  Joren Helgesdatter
+  1480  Mons Baardsen                    Årrestad, Time                                 1645        1762
+  1482  Sjur Monsen                      Nedre Øksnevad og Vik, Klepp                   1648     e. 1722
+  1483  Maria Nilsdatter                 Østre Bore, Klepp                                          1715
+  1484  Hans Torgersen                   Fjermestad, Time                               1665        1735
+  1488  Aadne Aresen                     Eik, Bjerkreim                             ca. 1645     f. 1701
   1489  Gyrid Gunlefsdatter              Nedre Maudal, Bjerkreim
-  1492  Tollak Tollaksen                 Kartevoll, Time                                1649     e. 1706
   1493  Barbro Pedersdatter                                                             1642        1726
+  1496  Asbjørn Andersen                 Vikesdal, Bjerkreim                            1706        1734
-  1497  Kari Isaksdatter                 Hegelstad, Bjerkreim                       ca. 1702        1771
+  1498  Viljen Pedersen                  Ognedal og Litle Svela, Bjerkreim              1700        1774
+  1499  Marta Larsdatter                 Store Svela, Bjerkreim                     ca. 1702        1785
+  1500  Svend Pedersen                   Ognedal, Bjerkreim                             1698        1772
-  1501  Guro Svendsdatter                Odland, Bjerkreim
+  1502  Peder Tollaksen                  Kartevoll, Time                                1689    ca. 1742
   1503  Gitlaug Olsdatter                Tjåland, Time                                  1678
+  1524  Ole Mikkelsen                    Kolstad, Hof                               ca. 1666        1745
+  1525  Maren Jochumsdatter Thurmann     Tønsberg                                                   1697
   1528  Ole Jensen                       Solum, Sannidal
   1529  Helga Haraldsdatter              Sannidal
   1530  Harald Larsen                    Rindestø, Sannidal                                         1723
   1531  Anne Christensdatter             Sannidal                                                e. 1725
   1532  Steinar Aslaksen                 Åkre, Drangedal                                1651        1720
   1533  Åse Kittilsdatter                Ausland, Gjerstad
   1552  Borger Fadum                     Fadum, Sem                                             ca. 1643
-  1554  Ole Helgessøn                    Tem, Sem                                   ca. 1606    ca. 1673
   1564  Ole Amundsen                     Søndre Fadum, Sem                          ca. 1595    ca. 1667
-  1568  Lars Kristoffersøn               Jonstang og Lerstang, Ramnes               ca. 1606     e. 1664
   1584  Knut Opprann                     Opprann, Ramnes                                        ca. 1663
   1585  Magdalena Opprann                Opprann, Ramnes                                         e. 1664
   1588  Borger Fadum                     Fadum, Sem                                             ca. 1643
-  1590  Ole Helgessøn                    Tem, Sem                                   ca. 1606    ca. 1673
-  1600  Lars Kristoffersøn               Jonstang og Lerstang, Ramnes               ca. 1606     e. 1664
   1608  Hans Gunderssøn                  Vestre Bakke, Ramnes                       ca. 1618    ca. 1692
-  1610  Kristen Evenssøn                 Vestre Høyjord og Bångunnerød, Høyjord     ca. 1614        1690
   1612  Gunder Rasmussøn                 Søndre Myre, Fon                           ca. 1608    ca. 1675
+  1614  Albret Sebjørnssøn               Sjue, Høyjord; Vestre Dal, Ramnes              1639        1702
+  1615  Kari Eriksdatter                 Ruelsrød, Andebu                               1640        1689
-  1616  Kristoffer Kristenssøn           Søndre Greåker, Botne                                  ca. 1661
   1617  Elen Madsdatter                  Søndre Greåker, Botne                      ca. 1610     e. 1664
   1618  Hans Kristofferssøn              Ryk, Våle                                  ca. 1608        1690
+  1620  Peder Hanssøn                    Søndre Berg, Våle                          ca. 1616    ca. 1691
-  1621  Baarel Mikkelsdatter             Døvik, Undrumsdal; Søndre Berg, Våle                    e. 1691
+  1622  Nils Olsen                       Grette, Nykirke                                        ca. 1664
-  1623  Anne Gulliksdatter               Bergan, Styrvold; Nordre Haug, Nykirke                 ca. 1707
-  1624  Kristoffer Jørgenssøn            Nordre Foss, Botne                         ca. 1628    ca. 1691
+  1625  Gunhild Jonsdatter               Klavenes, Våle; Nordre Foss, Botne                      e. 1691
-  1626  Ole Hanssøn                      Grefsrød, Botne; Ofegstad, Våle            ca. 1627        1693
   1627  Lisbet Torsdatter                Ofegstad, Våle                             ca. 1633        1709
-  1628  Rasmus Halvorssøn                Ofegstad, Våle                             ca. 1594    ca. 1677
   1629  Maren Hansdatter                 Ofegstad, Våle                                         ca. 1677
+  1630  Erik Halvorsen                   Island, Hillestad                          ca. 1652        1732
+  1631  Gunhild Axelsdatter              Horntvet, Svarstad; Island, Hillestad                  ca. 1717
-  1632  Lars Kristoffersøn               Jonstang og Lerstang, Ramnes               ca. 1606     e. 1664
   1640  Jakob Amundsen                   Nordby, Våle                               ca. 1602
   1642  Jakob Knutsen                    Vestre Skrikestad, Fon; Siltvet, Våle      ca. 1610        1681
   1643  Berte Olufsdatter                Sjue, Fon (?)                                          ca. 1677
+  1656  Kristoffer Pederssøn             Søndre Hegg, Hillestad                                 ca. 1690
+  1657  Ingeborg Larsdatter              Store Guåker, Botne                                    ca. 1680
   1658  Anders Olssøn                    Holm, Hillestad                            ca. 1618    ca. 1705
   1659  Signe Stensdatter                Holm, Hillestad                                        ca. 1698
+  1660  Torsten Taraldssøn               Revå, Fon                                  ca. 1640     e. 1690
+  1661  Jøran Pedersdatter               Søndre Holtung, Fon                                        1698
   1684  Asgaut Pedersen                  Gryte, Skjee                               ca. 1637        1722
   1686  Lars Pederssøn                   Søndre Roberg, Slagen                                  ca. 1695
   1688  Ole Nilssøn                      Mellem Hesby, Sem                                      ca. 1705
   1689  Maren Gulliksdatter              Mellem Hesby, Sem                                       f. 1705
-  1692  Kristen Kristoffersen            Rastad, Sem                                ca. 1647        1712
   1693  Maren Andersdatter
   1694  Torkild Rastad                   Rastad, Sem
-  1695  Maren Andersdatter               Rastad, Sem                                    1639        1744
   1704  Erik Haagensen                   Gåsum, Svene                               ca. 1628
   1708  Jost Andersen Schøller           Hagenes, Hedrum                            ca. 1641        1726
+  1710  Frans Olsen                      Hvitstein, Kodal; Årholt, Arnadal              1631    ca. 1689
   1711  Maren Årholt                     Årholt, Arnadal                                         f. 1689
-  1712  Peder Jonsen                     Vestre Låne, Sem                           ca. 1638        1718
   1713  Ragnhild Andersdatter
-  1722  Søren Pedersen                   Sverstad, Sem                              ca. 1624    ca. 1706
   1723  Anne Sørensdatter                Sverstad, Sem                                           e. 1706
   1728  Ole Arnesen                      Mellem Rom, Slagen                         ca. 1646        1715
-  1730  Gunder Nilsen                    Vestre Rom, Slagen                             1646        1700
-  1732  Kristen Henrikssøn               Nordre Berg, Sem                           ca. 1640        1714
   1733  Giese Kristensdatter
   1742  Peder Nilsen                     Hogsnes? og Nauen, Sem                     ca. 1615    sk. 1692
   1744  Rasmus Stensen                   Gullerød, Slagen                           ca. 1634
   1748  Kristoffer Sti                   Sti, Borre                                              e. 1700
-  1749  Ragnhild Andersdatter            Apenes og Sti, Borre                       ca. 1631        1740
-  1752  Gunder Alfsen                    Tveiten, Sem                               ca. 1611     f. 1692
   1753  Maren Tveiten                    Tveiten, Sem
-  1756  Søren Pedersen                   Sverstad, Sem                              ca. 1624    ca. 1706
   1757  Anne Sørensdatter                Sverstad, Sem                                           e. 1706
   1776  Paul Svendssøn                   Vestre Eikeberg, Sem                       ca. 1628
   1777  Anne Gundersdatter               Vestre Eikeberg, Sem                       ca. 1651        1713
   1784  Oluf Jenssøn                     Krøkli, Vivestad                           ca. 1614    ca. 1698
-  1786  Augrim Larssøn                   Valmestad, Vivestad                        ca. 1619     e. 1680
-  1788  Nils Hansen                      Stenbjørnrød, Borre                            1635        1723
   1790  Søren Larsen                     Nedre Nøklegård, Borre                     ca. 1598    ca. 1675
-  1791  Kari Kristoffersdatter           Råen, Borre                                                1718
   1840  David Sinclair                   Bragernes; Eiker                           ca. 1619        1678
   1841  Maren Andersdatter               Bragernes                                                  1705
   1842  Christian Weinschenk             Vestfossen, Eiker                          ca. 1632        1715
   1844  Willum Knutsen Møller            Kongsberg                                                  1712
   1845  Barbro Andersdatter Kahn         Kongsberg
   1846  Henrik Landsverk                 Kongsberg                                                  1699
   1847  Anna Jonsdatter                  Kongsberg                                                  1714
+  1856  Anund Iversen                    Fjære, Hedrum                              ca. 1666        1709
+  1857  Inger Hansdatter                 Fjære, Hedrum                                              1748
-  1858  Anders Nilssøn                   Øvre Skjelland, Andebu                         1657        1716
+  1859  Mari Eriksdatter                 Ruelsrød og Øvre Skjelland, Andebu             1657        1729
+  1860  Anders Ellefsen                  Skatvedt og Nordre Haugan, Andebu              1660        1736
   1864  Søren Auensen                    Nedre Løke, Skjee                          ca. 1632    ca. 1684
-  1865  Marte Pedersdatter               Anholt og Nedre Løke, Skjee                            ca. 1718
   1866  Erik Knutsen                     Østre Hotvedt, Andebu                                      1712
+  1867  Anne Sørensdatter                Østre Hotvedt, Andebu
   1868  Søren Kristensen                 Østre Gallis, Kodal                                        1728
+  1869  Mari Larsdatter                  Møyland, Andebu; Østre Gallis, Kodal           1654        1740
-  1870  Amund Olsen                      Søndre Fadum, Sem                          ca. 1646    ca. 1692
   1871  Anne Guttormsdatter                                                         ca. 1651        1723
-  1872  Helge Gulliksen                  Sundby, Skjee                                              1699
   1873  Berte Olsdatter                  Sundby, Skjee                                              1715
+  1878  Hans Halvorsen                   Døvle, Stokke                              ca. 1678        1743
   1879  Kirsti Amundsdatter              Døvle, Stokke                              ca. 1679        1755
   1880  Jost Andersen Schøller           Hagenes og Gåsholt, Hedrum                 ca. 1641        1726
+  1882  Frans Olsen                      Hvitstein, Kodal; Årholt, Arnadal              1631    ca. 1689
   1883  Maren Årholt                     Årholt, Arnadal                                         f. 1689
-  1884  Jørgen Olssøn                    Haugtuft, Våle; Prestbyen, Kodal           ca. 1637        1696
+  1885  Barbro Eriksdatter               Ruelsrød, Andebu; Prestbyen, Kodal             1642        1708
+  1886  Mikkel Paulsen                   Gjone Nordre, Kvelde                           1655        1722
+  1887  Karen Hansdatter                 Gjone Nordre, Kvelde                        f. 1670        1750
+  1888  Anund Iversen                    Fjære, Hedrum                              ca. 1666        1709
+  1889  Inger Hansdatter                 Fjære, Hedrum                                              1748
-  1890  Anders Nilssøn                   Øvre Skjelland, Andebu                         1657        1716
+  1891  Mari Eriksdatter                 Ruelsrød og Øvre Skjelland, Andebu             1657        1729
+  1892  Anders Ellefsen                  Skatvedt og Nordre Haugan, Andebu              1660        1736
   1896  Søren Auensen                    Nedre Løke, Skjee                          ca. 1632    ca. 1684
-  1897  Marte Pedersdatter               Anholt og Nedre Løke, Skjee                            ca. 1718
   1898  Erik Knutsen                     Østre Hotvedt, Andebu                                      1712
+  1899  Anne Sørensdatter                Østre Hotvedt, Andebu
   1900  Søren Kristensen                 Østre Gallis, Kodal                                        1728
+  1901  Mari Larsdatter                  Møyland, Andebu; Østre Gallis, Kodal           1654        1740
-  1902  Amund Olsen                      Søndre Fadum, Sem                          ca. 1646    ca. 1692
   1903  Anne Guttormsdatter                                                         ca. 1651        1723
+  1904  Iver Svendsen                    Nomme, Kodal                               ca. 1631        1711
-  1905  Marte Nilsdatter                 Vestby, Kvelde; Nomme, Kodal                               1729
+  1906  Iver Hansen                      Østre Skorge, Kodal                            1665        1737
+  1907  Else Helgesdatter                Vestre Hotvedt, Andebu                         1668        1706
+  1908  Brynnil Mikkelsen                Brekke, Kodal; Åserum, Hedrum                  1655        1705
+  1909  Anne Anundsdatter                Ringdal Vestre og Åserum, Hedrum                           1713
+  1912  Iver Brynnilsen                  Åserum, Hedrum                             ca. 1673        1763
+  1913  Mette Iversdatter                Nomme, Kodal; Åserum, Hedrum                           ca. 1720
+  1914  Nils Svendsen                    Nedre Skjelland, Andebu                        1689        1737
-  1915  Marte Jakobsdatter               Kjærås, Andebu                                 1678
   1916  Mikkel Larsen                    Vennerød, Stokke                         17-10-1688  31-12-1749
-  1918  Hans Amundsen                    Gryte, Stokke                              ca. 1700        1769
   1919  Mari Sørensdatter                Sem; Gryte, Stokke                         ca. 1688        1748
-  1936  Arve Gunnerød                    Gunnerød, Glemmen                          ca. 1658     f. 1720
   1940  Tolf Jonsen                      Sørby, Råde
+  1942  Kjønig Gundersen                 Engelsviken, Onsøy; Reklingsholm, Råde         1666        1727
+  1943  Eli Olsdatter                    Roer, Rygge; Reklingsholm, Råde            ca. 1668        1746
+  1948  Kjønig Gundersen                 Engelsviken, Onsøy; Reklingsholm, Råde         1666        1727
+  1949  Eli Olsdatter                    Roer, Rygge; Reklingsholm, Råde            ca. 1668        1746
   1976  Ole Jonsen                       Belsby, Varteig                                1618
   2012  Per Svensen                      Berger, Eidsberg                                        f. 1801
   2013  Sissel Polsdatter                Berger, Eidsberg                                        f. 1801
--------------
12. generasjon

   2048  Guttorm Berg                     Berg, Høyjord                                          ca. 1615
   2050  Kristoffer Store-Fon             Store Fon, Fon                                          e. 1650
-  2052  Oluf Sebjørnsen                  Sjue, Fon                                              ca. 1655
+  2053  NN Nilsdatter                    Hotvet, Våle
   2056  Mattis Ruelsrød                  Ruelsrød, Andebu                                       ca. 1620
   2057  Live Ruelsrød                    Ruelsrød, Andebu                                       ca. 1633
-  2058  Jakob Olssøn                     Kjærås, Andebu                                         ca. 1644
   2059  Else Larsdatter                  Kjærås, Andebu                                         ca. 1669
+  2060  Ellef Halvorsen                  Tufte og Årholt, Stokke                                ca. 1633
-  2061  Anne Andersdatter                Fuske, Tufte og Årholt, Stokke
   2064  Ola Sørensen                     Østre Kjøle, Nøtterøy                                  ca. 1645
   2065  Eli Simonsdatter?                Stangeby? og Østre Kjøle, Nøtterøy                     ca. 1660
   2072  Torger Olsen                     Lofterød, Nøtterøy                         ca. 1590    ca. 1660
   2074  Lars Olsen                       Vestre Ekenes, Nøtterøy                    ca. 1600    ca. 1655
   2076  Tormod Husøy                     Husøy, Sem                                 ca. 1605    ca. 1665
   2077  Elen Husøy                       Husøy, Sem
-  2078  Henrik Olsen                     Bjørnebu, Nøtterøy                         ca. 1586    ca. 1670
   2080  Oluf Kristensen                  Lille Basberg, Slagen                                  ca. 1655
+  2081  Maren Knutsdatter                Fekja, Stokke; Lille Basberg, Slagen                    e. 1687
   2084  Torsten Kristenssøn              Tolvsrød, Slagen                           ca. 1599    ca. 1667
   2086  Christen Clemmitz                Bastøy, Borre; Åsgårdstrand                ca. 1620        1686
   2088  Anders Erikssøn                  Sande, Slagen
   2096  Gunder Hasle                     Søndre Hasle, Sem                                       f. 1649
   2097  Mari Olsdatter                   Søndre Hasle, Sem                                       e. 1670
-  2108  Torsten Svendsen                 Åsen, Slagen                               ca. 1614    ca. 1679
-  2109  Ingeborg Åsen                    Åsen, Slagen
   2176  Guldbrand Enhus                  Alshus og Enhus, Kråkerøy                               e. 1645
   2184  Arne Arnesen                     Skjelsbu og Utgård Nedre, Hvaler                        e. 1626
   2186  Erik Lunde                       Lunde, Kråkerøy
   2218  Per Bentsen                      Søndre Strand, Sandar                      ca. 1600    ca. 1675
+  2219  NN Henriksdatter                 Hasle, Sandar
+  2220  Søren Toresen                    Syrrist, Tjølling                          ca. 1603        1675
   2221  Else Hansdatter                  Syrrist, Tjølling                          ca. 1603        1675
-  2222  Paul Torgersen                   Nordre Strand, Sandar                      ca. 1602    ca. 1680
+  2240  Asgaut Larsen                    Østre Holtet, Stokke                                   ca. 1650
-  2244  Amund Ditmansen                  Nordre Kverne, Stokke                          1614     e. 1675
-  2248  Anders Ellefsen                  Skatvedt, Andebu                                           1658
-  2249  Anne Guttormsdatter              Berg, Høyjord; Skatvedt, Andebu                         b. 1665
-  2250  Halvor Hofuersen                 Myre og Rygg, Sem                          ca. 1603     e. 1670
   2298  Nils Olsen                       Helgerød, Sandar                               1630        1699
+  2299  Gjertrud Tolvsdatter             Steinsholt og Helgerød, Sandar
-  2300  Hans Paulsen                     Sørby, Sandar                                  1625        1685
-  2376  Søren Reiersen                   Meum, Nøtterøy                             ca. 1610    ca. 1680
-  2380  Hans Reiersen                    Holmen, Nøtterøy                           ca. 1634
-  2381  NN Klemmetsdatter                Holmen, Nøtterøy
   2382  Ebbe Gunnestad                   Østre Gunnestad, Nøtterøy
+  2388  Hans Jakobsen                    Nordre Sundene, Tjøme; Skauen, Nøtterøy    ca. 1623        1700
+  2389  Helga Tolvsdatter                Steinsholt, Sandar; Nordre Sundene, Tjøme  ca. 1642        1705
   2390  Willum Paulsen                   Tømmereik, Nøtterøy                        ca. 1640        1700
-  2391  Inger Eriksdatter                Tømmereik, Nøtterøy                        ca. 1635        1732
-  2392  Anund Jørgensen                  Søndre Gipø, Nøtterøy                      ca. 1600    ca. 1677
-  2408  Anders Asgautsen                 Østre Holtet, Stokke                       ca. 1624    ca. 1690
-  2410  Paul Rasmussen                   Søndre Dal, Våle                           ca. 1619    ca. 1675
   2411  Anna Trygsdatter                 Lofstad, Undrumsdal
-  2412  Hans Reiersen                    Holmen, Nøtterøy                           ca. 1634
-  2413  NN Klemmetsdatter                Holmen, Nøtterøy
   2414  Ebbe Gunnestad                   Østre Gunnestad, Nøtterøy
   2416  Elling Torgersen                 Lofterød, Nøtterøy                                         1699
   2417  Ingeborg Lofterød                Lofterød, Nøtterøy                         ca. 1633        1720
-  2418  Halvor Eriksen                   Strengsdal, Nøtterøy                       ca. 1602    ca. 1675
   2419  Siri Strengsdal                  Strengsdal, Nøtterøy                                   ca. 1695
   2424  Even Larsen                      Skjerpe, Nøtterøy                          ca. 1595        1675
   2436  Lars Gulliksen                   Østre Kamfjord, Sandar                     ca. 1615    ca. 1690
   2440  Hans Evensen                     Vestre Østgården, Hvasser                  ca. 1580    ca. 1662
   2442  Jon Henriksen                    Holtekjær, Tjøme                           ca. 1565
   2443  Barbra Holtekjær
+  2444  Hans Olsen                       Sandø og Eidene, Tjøme                     ca. 1600    ca. 1660
   2445  Else Eidene
+  2446  Ola Hansen                       Brøtsø og Treidene, Tjøme                      1602    ca. 1670

-  2464  Jakob Hansen                     Nordre Sundene, Tjøme                                  ca. 1655
   2465  Kari Gulliksdatter?              Sundene, Tjøme
+  2466  Tolv Mikkelsen                   Kiste, Botne; Steinsholt, Sandar                       ca. 1660
   2467  Mari Aakesdatter                 Steinsholt, Sandar                                         1675
-  2470  Erik Jonsen                      Brevik og Tømmereik, Nøtterøy              ca. 1615    ca. 1670
   2488  Nils Larsen                      Nedre Rød, Tjøme                               1614    ca. 1680
   2489  Gunhild Hansdatter               Øde-Bergan, Sandar                         ca. 1615
-  2490  Hans Olsen                       Sandø, Tjøme                               ca. 1628    ca. 1680
-  2491  Barbro Einarsdatter              Mo, Tjøme                                      1638        1708
   2492  Morten Andersen                  Megården (Utbygda) og Bukkeli, Tjøme       ca. 1622        1696
-  2493  Marte Gundersdatter              Holme og Bukkeli, Tjøme                    ca. 1628     f. 1696
   2516  Vellik Mo                        Mo, Tjøme                                              ca. 1614
-  2517  Mari Neridsdatter                Sandø, Tjøme                               ca. 1570
   2520  Torger Olsen                     Lofterød, Nøtterøy                         ca. 1590    ca. 1660
   2522  Lars Olsen                       Vestre Ekenes, Nøtterøy                    ca. 1600    ca. 1655
   2524  Hans Larsen                      Søndre Føyn, Nøtterøy                                  ca. 1630
   2525  NN Sørensdatter                  Søndre Føyn, Nøtterøy
-  2526  Henrik Olsen                     Bjørnebu, Nøtterøy                         ca. 1586    ca. 1670
   2556  Borger Fadum                     Fadum, Sem                                             ca. 1643
   2564  Halvor Larsen                    Øvre Hostvet, Vassås                       ca. 1604    ca. 1668
   2566  Tryg Olsen                       Østre Lindset, Hof                         ca. 1575    ca. 1672
   2567  Dorte Pedersdatter               Østre Lindset, Hof                                         1685
   2588  Helge Toresen                    Nedre Grette, Sem                                      ca. 1675
   2644  Auen Torsen                      Nordre Teigen, Slagen                      ca. 1634    ca. 1680
+  2674  Erik Halvorsen                   Island, Hillestad                          ca. 1652        1732
+  2675  Gunhild Axelsdatter              Horntvet, Svarstad; Island, Hillestad                  ca. 1717
+  2676  Ole Kristoffersen                Søndre Greåker og Mellom Solberg, Botne    ca. 1628    ca. 1706
   2677  Marte Hansdatter                 Mellom Solberg, Botne                      ca. 1628     e. 1706
   2680  Alf Findsen?                     Eiketuft? og Skåne, Nykirke
   2696  Huge Ramusson                    Åsebyn, Sillerud, Värmland
   2697  Botilla                          Åsebyn, Sillerud, Värmland                 ca. 1627        1705
   2698  Töres Bryngelsson                Snarkil, Sillerud, Värmland                    1640  18-01-1705
   2702  Jon Toresson                     Sverige
   2703  Kerstin Nilsdotter               Sverige
   2736  Örjan Larsson                    Fjällbäck, Holmedal, Värmland
   2756  Anders Hansen                    Fjelebuen, Ramnes                          ca. 1656        1734
+  2760  Peder Andersen                   Sperte, Hillestad                                       f. 1700
   2764  Amund Olsen                      Vestre Kile, Ramnes                                     f. 1716
+  2765  Ingeborg Hansdatter              Vestre Kile, Ramnes
+  2766  Anders Kristensen                Nedre Borge, Våle                          ca. 1654        1742
+  2767  Tonne Olsdatter                  Søndre Hjelmtvet og Nedre Borge, Våle      ca. 1654        1712
   2784  Torkild Steensen                 S. Hvaal, Svarstad; Øvre Lindsholm, Hem    ca. 1632        1698
-  2785  Live Axelsdatter                                                            ca. 1631        1715
-  2796  Gulbrand Findsen                 Søndre Hjerpeland, Svarstad; Ø. Hem, Hem       1654        1718
-  2797  Aase Olsdatter                   Nedre Skjelland, Andebu; Lardal                1658
-  2798  Ole Rasmussen                    Røsholt, Styrvold                          ca. 1666        1734
+  2799  Eli Helgesdatter                 Bergan, Styrvold                           ca. 1654        1717
   2916  Johann Ludwig Witz Mühlhausen    Pommern; Oldeslohe
-  2952  Mons Ellingsen                   Store Undheim, Time
   2960  Baard Monsen                     Årrestad, Time
   2961  Siri Torgersdatter
+  2964  Mons Gitlesen                    Nedre Øksnevad, Klepp                          1599        1683
+  2965  Anna Tjølsdatter                 Orre, Klepp
-  2966  Nils Olsen                       Østre Bore, Klepp                              1611        1678
+  2967  Helga Eivindsdatter              Hauge, Klepp
+  2968  Torger Olsen                     Fjermestad, Time                               1627    ca. 1695
   2969  Helga Jensdatter
-  2976  Are Asbjørnsen                   Eik, Bjerkreim                             ca. 1624    ca. 1667
   2977  Helga Viljensdatter
   2984  Tollak Tollaksen                 Kartevoll, Time                                1625
-  2992  Anders Toresen                   Vikesdal, Bjerkreim                        ca. 1673        1721
+  2993  Marit Ellingsdatter              Berland, Bjerkreim                         ca. 1684        1764
-  2994  Isak Svendsen                    Hegelstad, Bjerkreim                       ca. 1665        1724
-  2996  Peder Ørjensen                   Ognedal, Bjerkreim                         ca. 1649        1711
   2997  Brynhild Svendsdatter            Eikeland, Ogna?                            ca. 1665        1731
   2998  Lars Larsen                      Hegelstad og Store Svela, Bjerkreim        ca. 1667        1758
   2999  Torgier Svendsdatter             Bjerkreim                                              ca. 1708
-  3000  Peder Ørjensen                   Ognedal, Bjerkreim                         ca. 1649        1711
   3001  Brynhild Svendsdatter            Eikeland, Ogna?                            ca. 1665        1731
+  3002  Svend Ellingsen                  Odland, Bjerkreim                          ca. 1641        1725
-  3004  Tollak Tollaksen                 Kartevoll, Time                                1649     e. 1706
   3005  Barbro Pedersdatter                                                             1642        1726
   3048  Mikkel Olsen                     Kolstad, Hof                                               1701
   3049  Kari Dyresdatter                 Evju, Sandsvær                             ca. 1630        1705
   3050  Jochum Larsen Thurmann           Tønsberg                                   ca. 1623        1712
+  3051  Zephora Bugge
   3108  Helge Tem                        Tem, Sem                                                f. 1624
-  3136  Kristoffer Klausen               Fjerklepp og Jonstang, Ramnes                          ca. 1642
   3180  Helge Tem                        Tem, Sem                                                f. 1624
-  3200  Kristoffer Klausen               Fjerklepp og Jonstang, Ramnes                          ca. 1642
   3220  Even Høyjord                     Vestre Høyjord, Høyjord                                    1631
   3228  Sebjørn Simensen                 Nordre Myre, Fon; Sjue, Høyjord            ca. 1584        1668
+  3229  Anne Kristoffersdatter           Nordre Myre, Fon; Sjue, Høyjord
+  3230  Erik Mathisen                    Ruelsrød, Andebu                           ca. 1603        1678
+  3231  Anne Jakobsdatter                Kjærås og Ruelsrød, Andebu                                 1680
   3232  Kristen Hogstvedt                Hogstvedt, Hem                                         ca. 1612
   3240  Hans Berg                        Søndre Berg, Våle                                          1656
   3241  Karen Berg                       Søndre Berg, Våle                                      ca. 1661
+  3242  Mikkel Iversen                   Døvik, Undrumsdal                                      ca. 1660
   3244  Ole Grette                       Grette, Nykirke                                        ca. 1622
   3245  Gudrun Grette                    Grette, Nykirke                                        ca. 1657
+  3246  Gullik Jensen                    Bergan, Styrvold                                       ca. 1643
-  3248  Jørgen Sørensen                  Nordre Foss, Botne                                     ca. 1655
-  3250  Jon Olsen                        Klavenes, Våle                                         ca. 1665
   3251  Ragnhild Stenersdatter           Klavenes, Våle
   3252  Hans Jørgensen                   Ofegstad, Våle                                         ca. 1648
   3256  Halvor Ofegstad                  Ofegstad, Våle                                         ca. 1604
   3257  NN                               Ofegstad, Våle; Råen, Borre
+  3260  Halvor Andersen                  Island, Hillestad                          ca. 1612    ca. 1692
   3261  Sara Eriksdatter                 Island, Hillestad                                       e. 1692
-  3262  Axel Guttormsen                  Berg, Høyjord; Horntvet, Svarstad          ca. 1606     e. 1664
   3263  Elen Olufsdatter                 Horntvet, Svarstad                                         1683
-  3264  Kristoffer Klausen               Fjerklepp og Jonstang, Ramnes                          ca. 1642
   3312  Peder Hegg                       Søndre Hegg, Hillestad                                 ca. 1655
   3313  Margrete Hegg                    Søndre Hegg, Hillestad                                 ca. 1675
   3314  Lars Guåker                      Store Guåker, Botne                                    ca. 1657
   3315  Maren Guåker                     Store Guåker, Botne                                    ca. 1675
   3320  Tarald Revå                      Revå, Fon                                  ca. 1614     e. 1670
   3321  Barbro Revå                      Revå, Fon
-  3322  Peder Klemetsen                  Søndre Holtung, Fon                        ca. 1604    ca. 1680
   3323  Mari Holtung                     Søndre Holtung, Fon
   3384  Kristoffer Rastad                Rastad, Sem
   3390  Anders Ingebretsen               Rastad, Sem                                ca. 1615    ca. 1690
+  3420  Ole Ivarsen                      Hvitstein, Kodal                           ca. 1585        1666
+  3421  Mari Mikkelsdatter               Berge og Hvitstein, Kodal                               e. 1666
   3424  Jon Trondsen/Trulsen             Vestre Låne, Sem                           ca. 1609     e. 1664
   3444  Peder Sverstad                   Sverstad, Sem                                          ca. 1650
   3460  Nils Gundersen                   Vestre Rom og Unneberg, Slagen                 1607        1670
-  3464  Henrik Kristensen                Nordre Berg, Sem                           ca. 1599    ca. 1675
   3498  Anders Torsen                    Apenes, Borre                              ca. 1612        1693
-  3504  Alf Kristensen                   Tveiten, Sem                                            e. 1659
   3512  Peder Sverstad                   Sverstad, Sem                                          ca. 1650
-  3572  Lars Odgrimsen                   Valmestad, Vivestad                        ca. 1580
-  3576  Hans Nilsen                      Stenbjørnrød, Borre                        ca. 1604     e. 1664
   3577  Eline Hansdatter                                                                         e. 1680
   3582  Kristoffer Sebjørnsen            Råen, Borre                                ca. 1604    ca. 1690
+  3712  Iver Torsen                      Åsrum, Hedrum                                  1616        1675
+  3713  Anne Anundsdatter                Ringdal Vestre og Åsrum, Hedrum                            1713
+  3714  Hans Henriksen                   Fjære og Hagtvet, Hedrum                   ca. 1621    ca. 1700
-  3715  Borild Bertelsdatter             Unnersbu, Fjære og Hagtvet, Hedrum                     ca. 1708
-  3716  Nils Olsen                       Øvre Skjelland, Andebu                     ca. 1614        1679
+  3718  Erik Mathisen                    Ruelsrød, Andebu                           ca. 1603        1678
+  3719  Anne Jakobsdatter                Kjærås og Ruelsrød, Andebu                                 1680
+  3720  Ellef Andersen                   Skatvedt, Andebu                           ca. 1626        1683
   3721  Else Skatvedt                    Skatvedt, Andebu                           ca. 1634        1714
+  3728  Auen Nilsen                      Nedre Løke, Skjee                         ca. 1584     ca. 1670
-  3729  Kirsten Hansdatter               Rømminga og Nedre Løke, Skjee
+  3730  Peder Ellevsen                   Anholt Skjee                              ca. 1598
   3734  Søren Olsen                      Østre Hotvedt, Andebu                      ca. 1625        1675
   3735  Anne Rasmusdatter                Østre Hotvedt, Andebu; Undrumsdal          ca. 1635        1721
+  3738  Lars Kristensen                  Møyland, Andebu                                1638        1668
   3739  Guri Trulsdatter                 Møyland, Andebu                                            1688
   3740  Ole Amundsen                     Søndre Fadum, Sem                          ca. 1595    ca. 1667
   3744  Gullik Sundby                    Sundby, Skjee                                          ca. 1649
   3756  Halvor Hansen                    Døvle, Stokke                                          ca. 1705
   3757  Sissel Jakobsdatter              Døvle, Stokke
+  3764  Ole Ivarsen                      Hvitstein, Kodal                           ca. 1585        1666
+  3765  Mari Mikkelsdatter               Berge og Hvitstein, Kodal                               e. 1666
-  3768  Ole Nilsen                       Nedre og Øvre Skjelland, Andebu                            1658
+  3770  Erik Mathisen                    Ruelsrød, Andebu                           ca. 1603        1678
+  3771  Anne Jakobsdatter                Kjærås og Ruelsrød, Andebu                                 1680
+  3772  Paul Mikkelsen                   Gjone Nordre, Kvelde                       ca. 1624    ca. 1690
   3773  Berte Andersdatter               Gjone Nordre, Kvelde
+  3774  Hans Anundsen                    Allum, Hedrum                              ca. 1635    ca. 1700
+  3775  Signe Torsdatter                 Bergan Nedre, Hedrum                                    e. 1708
+  3776  Iver Torsen                      Åsrum, Hedrum                                  1616        1675
+  3777  Anne Anundsdatter                Ringdal Vestre og Åsrum, Hedrum                            1713
+  3778  Hans Henriksen                   Fjære og Hagtvet, Hedrum                   ca. 1621    ca. 1700
-  3779  Borild Bertelsdatter             Unnersbu, Fjære og Hagtvet, Hedrum                     ca. 1708
-  3780  Nils Olsen                       Øvre Skjelland, Andebu                     ca. 1614        1679
+  3782  Erik Mathisen                    Ruelsrød, Andebu                           ca. 1603        1678
+  3783  Anne Jakobsdatter                Kjærås og Ruelsrød, Andebu                                 1680
+  3784  Ellef Andersen                   Skatvedt, Andebu                           ca. 1626        1683
   3785  Else Skatvedt                    Skatvedt, Andebu                           ca. 1634        1714
+  3792  Auen Nilsen                      Nedre Løke, Skjee                         ca. 1584     ca. 1670
-  3793  Kirsten Hansdatter               Rømminga og Nedre Løke, Skjee
+  3794  Peder Ellevsen                   Anholt Skjee                              ca. 1598
   3796  Søren Olsen                      Østre Hotvedt, Andebu                      ca. 1625        1675
   3797  Anne Rasmusdatter                Østre Hotvedt, Andebu; Undrumsdal          ca. 1635        1721
+  3802  Lars Kristensen                  Møyland, Andebu                                1638        1668
   3803  Guri Trulsdatter                 Møyland, Andebu                                            1688
   3804  Ole Amundsen                     Søndre Fadum, Sem                          ca. 1595    ca. 1667
-  3808  Svend Andersen                   Rimstad, Kvelde                                        ca. 1663
+  3809  Mette Iversdatter                Hvitstein, Kodal
+  3810  Nils Anundsen                    Vestby, Kvelde                             ca. 1615    ca. 1698
+  3812  Hans Lo                          Østre Skorge, Kodal                            1643        1669
+  3813  Kari Olsdatter                   Hvitstein, Kodal                               1637        1683
+  3814  Helge Halvorsen                  Vestre Hotvedt, Andebu                         1628        1670
+  3815  Anne Nilsdatter                  Vestre Hotvedt, Andebu                         1631
+  3816  Mikkel Hansen                    Brekke, Kodal                                  1627        1693
+  3817  Gunhild Helgesdatter             Brønnum, Sandar                                            1665
+  3818  Anund Pedersen                   Ringdal Vestre, Hedrum                                 ca. 1653
+  3819  Anne Sørensdatter                V. Gjennestad, Stokke; Ringdal, Hedrum                 ca. 1669
+  3824  Brynnil Mikkelsen                Brekke, Kodal; Åserum, Hedrum                  1655        1705
+  3825  Anne Anundsdatter                Ringdal Vestre og Åserum, Hedrum                           1713
+  3826  Iver Svendsen                    Nomme, Kodal                               ca. 1631        1711
-  3827  Marte Nilsdatter                 Vestby, Kvelde; Nomme, Kodal                               1729
   3828  Svend Nilsen                     Vestre Haugan, Nedre Skjelland, Andebu                     1721
   3829  Marte Kristensdatter             Møyland, Andebu                                            1737
-  3830  Jakob Larsen                     Kjærås                                         1645        1725
   3836  Amund Gryte                      Gryte, Skjee
   3872  Amund Sørensen                   Gunnerød, Glemmen                          ca. 1633     f. 1688
-  3884  Gunder Nilsen                    Engelsviken, Onsøy                         ca. 1610    ca. 1688
-  3885  Elen Olsdatter                   Strømnes og Augeberg, Råde
+  3886  Ole Mikkelsen                    Roer Østre, Rygge                          ca. 1622     f. 1701
+  3887  Anne Olsdatter                   Gate og Roer, Rygge                                     e. 1706
-  3896  Gunder Nilsen                    Engelsviken, Onsøy                         ca. 1610    ca. 1688
-  3897  Elen Olsdatter                   Strømnes og Augeberg, Råde
+  3898  Ole Mikkelsen                    Roer Østre, Rygge                          ca. 1622     f. 1701
+  3899  Anne Olsdatter                   Gate og Roer, Rygge                                     e. 1706
--------------
13. generasjon

   4104  Sebjørn Skrikestad               Vestre Skrikestad, Fon                                 ca. 1621
+  4106  Nils Endressøn                   Hotvet, Våle                                           ca. 1620
   4107  Live NN                          Hotvet, Våle                                            e. 1624
   4116  Oluf Kjærås                      Kjærås, Andebu                                          1611-15
   4120  Halvor Årholt                    Årholt, Arnadal                                         f. 1623
   4121  Karen Jensdatter                 Årholt, Arnadal; Tønsberg                               e. 1623
   4122  Anders Nilssen                   Fuske, Stokke                                          ca. 1618
   4156  Ola Bjørnebu                     Bjørnebu, Nøtterøy                           ca. 1630
-  4162  Knut Guttormssøn                 Fekja, Stokke                                          ca. 1640
   4163  Kari Olsdatter                   Fekja, Stokke; Lille Basberg, Slagen                    e. 1640
-  4216  Svend Torstensen                 Åsen, Slagen                                           ca. 1659
   4219  Eli Åsen                         Åsen, Slagen
   4438  Henrik Hasle                     Øvre Hasle, Sandar                         ca. 1550     f. 1620
   4439  Mette Hasle                      Øvre Hasle, Sandar
   4440  Tore Sørensen                    Syrrist, Tjølling                                      ca. 1635
   4441  Anne Haakonsdatter?              Syrrist, Tjølling                                       e. 1635
   4444  Torger Strand                    Nordre Strand, Sandar                                  ca. 1635
-  4480  Lars Torkelsen                   Døvle, Stokke                                              1625
   4481  Sigrid Asgautsdatter             Døvle, Stokke                                          ca. 1635
   4488  Ditman Nordre Kverne             Nordre Kverne, Stokke
   4496  Ellef Skatvedt                   Skatvedt, Andebu                                        e. 1605
   4498  Guttorm Berg                     Berg, Høyjord                                          ca. 1615
   4500  Haavard Hesby                    Nordre Hesby og Rygg, Sem                              ca. 1650
+  4598  Tolv Mikkelsen                   Kiste, Botne; Steinsholt, Sandar                       ca. 1660
   4599  Mari Aakesdatter                 Steinsholt, Sandar                                         1675
   4600  Paul Halvorsen                   Sørby, Sandar                                  1595        1665
-  4752  Reier Olsen                      Meum, Nøtterøy                                         ca. 1655
-  4760  Reier Olsen                      Meum, Nøtterøy                                         ca. 1655
   4762  Klemmet Holmen                   Holmen, Nøtterøy
-  4776  Jakob Hanssen                    Nordre Sundene, Tjøme                                  ca. 1655
   4777  Kari Gulliksdatter?              Sundene, Tjøme
+  4778  Tolv Mikkelsen                   Kiste, Botne; Steinsholt, Sandar                       ca. 1660
   4779  Mari Aakesdatter                 Steinsholt, Sandar                                         1675
-  4782  Erik Jonsen                      Brevik og Tømmereik, Nøtterøy              ca. 1615    ca. 1670
-  4784  Jørgen Sørensen                  Søndre Gipø, Nøtterøy                                  ca. 1650
+  4816  Asgaut Larsen                    Østre Holtet, Stokke                                   ca. 1650
+  4820  Rasmus Haraldsen                 Nordre From, Sandar                                    ca. 1660
-  4824  Reier Olsen                      Meum, Nøtterøy                                         ca. 1655
   4826  Klemmet Holmen                   Holmen, Nøtterøy
   4836  Erik Strengsdal                  Strengsdal, Nøtterøy                                   ca. 1645
-  4888  Ola Sandø                        Sandø, Tjøme
-  4889  NN Trulsdatter                   Sundby, Stokke
   4892  Hans Olsen                       Treidene, Tjøme                            ca. 1565
   4893  Ragnhild Treidene                Treidene, Tjøme
   4928  Hans Sundene                     Nordre Sundene, Tjøme
   4932  Mikkel Olsen                     Kiste, Botne                                           ca. 1632
   4933  Gjertrud Trondsdatter            Kiste, Botne                                            e. 1633
-  4940  Jon Andorsen                     Brevik og Tømmereik, Nøtterøy               f. 1600
+  4980  Ola Olsen                        Sandø, Tjøme                                            f. 1657
   4982  Einar Paulsen                    Mo, Tjøme
-  4986  Gunnar Olsen                     Nordre Brøtsø og Holme, Tjøme              ca. 1585        1674
-  5034  Nerid Arnesen                    Sandø, Tjøme                               ca. 1537
   5052  Ola Bjørnebu                     Bjørnebu, Nøtterøy                         ca. 1630
+  5348  Halvor Andersen                  Island, Hillestad                          ca. 1612    ca. 1692
   5349  Sara Eriksdatter                 Island, Hillestad                                       e. 1692
-  5350  Axel Guttormsen                  Berg, Høyjord; Horntvet, Svarstad          ca. 1606     e. 1664
   5351  Elen Olufsdatter                 Horntvet, Svarstad                                         1683
+  5352  Kristoffer Paulssøn              Søndre Greåker, Botne                                  ca. 1661
   5353  Elen Madsdatter                  Søndre Greåker, Botne                      ca. 1610     e. 1664
   5520  Anders Pederssøn                 Sperte, Hillestad                          ca. 1634    ca. 1700
   5521  Berte Jonsdatter                 Sperte, Hillestad                                       e. 1700
   5530  Hans Knutssøn                    Vestre Kile, Ramnes                                    ca. 1644
   5531  Tale Olsdatter                   Vestre Kile, Ramnes
   5532  Kristen Anderssøn                Nordre Bakstvål, Våle                      ca. 1615        1684
   5533  Live Torgersdatter               Nordre Bakstvål og Nedre Borge, Våle       ca. 1618        1723
   5534  Ole Halvorssøn                   Søndre Hjelmtvet, Våle                     ca. 1616        1680
   5535  Maren Ellingsdatter
-  5570  Axel Helgesen                    Hole, Svarstad                             ca. 1602    ca. 1667
+  5592  Find Gundersen                   Søndre Smukkestad, Svarstad                ca. 1624        1699
-  5594  Ole Olssøn                       Nedre Skjelland, Andebu                    ca. 1625        1669
-  5596  Rasmus Eriksen                   Sverkholt og Røsholt, Styrvold             ca. 1630
-  5598  Helge Gulliksen                  Bergan, Styrvold                           ca. 1613     e. 1664
   5599  Tore Jonsdatter                  Bergan, Styrvold
   5904  Elling Undheim                   Store Undheim, Time                                     e. 1615
+  5928  Gitle Tørresen                   Kleppe og Nedre Øksnevad, Klepp                            1634
-  5929  Marit Sjursdatter                Nedre Øksnevad, Klepp
   5930  Tjøl Orre                        Orre, Klepp                                            ca. 1632
   5931  Ingeborg Ommundsdatter                                                                      1670
   5932  Ole Einarsen                     Østre Bore, Klepp
+  5934  Eivind Ramussen                  Hauge, Klepp                                               1653
   5935  Anna Hauge                       Hauge, Klepp                                            e. 1661
   5936  Ole Torgersen                    Fjermestad, Time                                        f. 1665
   5937  Maren Olsdatter                                                                         ca. 1686
   5952  Asbjørn Eik                      Eik, Bjerkreim
-  5984  Tore Gardsen                     Vikesdal, Bjerkreim                        ca. 1640     e. 1692
-  5986  Elling Svendsen                  Berland, Bjerkreim                         ca. 1654        1732
+  5987  Anna Aadnesdatter                Hegelstad, Bjerkreim                       ca. 1654        1730
-  5988  Svend Larsen                     Hegelstad, Bjerkreim
-  5992  Ørjens Gjermundsen               Ognedal, Bjerkreim                         ca. 1614
-  6000  Ørjens Gjermundsen               Ognedal, Bjerkreim                         ca. 1614
   6004  Elling Ormsen                    Odland, Bjerkreim                                          1676
-  6005  Stenvor Anbjørnsdatter           Odland, Bjerkreim
   6008  Tollak Tollaksen                 Kartevoll, Time                                1625
   6098  Dyre Evju                        Evju, Sandsvær
+  6102  Erik Jensen Bugge                Tjølling                                   ca. 1591        1649
   6103  Karen Pedersdatter Heide                                                                    1669
   6272  Klaus Fjerklepp                  Fjerklepp, Ramnes                                       e. 1630
   6400  Klaus Fjerklepp                  Fjerklepp, Ramnes                                       e. 1630
   6458  Kristoffer Store-Fon             Store Fon, Fon                                          e. 1650
   6460  Mattis Ruelsrød                  Ruelsrød, Andebu                                       ca. 1620
   6461  Live Ruelsrød                    Ruelsrød, Andebu                                       ca. 1633
-  6462  Jakob Olssøn                     Kjærås, Andebu                                         ca. 1644
   6463  Else Larsdatter                  Kjærås, Andebu                                         ca. 1669
   6484  Iver Døvik                       Døvik, Undrumsdal                                      ca. 1605
   6485  Taran Døvik                      Døvik, Undrumsdal                                       e. 1618
   6492  Jens Brønnum                     Brønnum, Sandar                                        ca. 1620
-  6493  NN Hansdatter                    Østre Nes, Sandar
   6496  Søren Foss                       Nordre Foss, Botne                                      e. 1617
-  6500  Ole Amundssøn                    Klavenes, Våle                                         ca. 1625
-  6520  Anders Island                    Island, Hillestad                                      ca. 1635
   6524  Guttorm Berg                     Berg, Høyjord                                          ca. 1615
   6528  Klaus Fjerklepp                  Fjerklepp, Ramnes                                       e. 1630
   6644  Klemet Holtung                   Søndre Holtung, Ramnes                                  e. 1642
   6840  Ivar Hvitstein                   Hvitstein, Kodal                                        f. 1600
   6841  Kari Hvitstein                   Hvitstein, Kodal                                           1637
   6842  Mikkel Berge                     Berge, Kodal                                               1627
   6843  Barbro Berge                     Berge, Kodal                                               1632
   6928  Kristen Berg                     Nordre Berg, Sem                                        1632/33
   7008  Kristen Tveiten                  Tveiten, Sem
-  7144  Odgrim Olufssøn                  Valmestad, Vivestad
   7152  Nils Stenbjørnrød                Stenbjørnrød, Borre                                    ca. 1639
-  7424  Tor Aslaksen                     Åsrum, Hedrum                              ca. 1575    ca. 1665
+  7425  Live Iversdatter                 Åsrum, Hedrum
+  7426  Anund Pedersen                   Ringdal Vestre, Hedrum                                 ca. 1653
+  7427  Anne Sørensdatter                V. Gjennestad, Stokke; Ringdal, Hedrum                 ca. 1669
   7428  Henrik Fjære                     Fjære, Hedrum                                          ca. 1640
   7429  Dorte Fjære                      Fjære, Hedrum                                           e. 1646
-  7430  Bertel Børgesen                  Store-Gui, Brunlanes; Unnersbu, Hedrum     ca. 1606    ca. 1671
-  7432  Ole Nilssøn                      Nedre og Øvre Skjelland, Andebu                            1658
   7436  Mattis Ruelsrød                  Ruelsrød, Andebu                                       ca. 1620
   7437  Live Ruelsrød                    Ruelsrød, Andebu                                       ca. 1633
-  7438  Jakob Olssøn                     Kjærås, Andebu                                         ca. 1644
   7439  Else Larsdatter                  Kjærås, Andebu                                         ca. 1669
-  7440  Anders Ellefsen                  Skatvedt, Andebu                                           1658
-  7441  Anne Guttormsdatter              Berg, Høyjord; Skatvedt, Andebu                         b. 1665
   7456  Nils Løke                        Nedre Løke, Skjee
   7457  Sønne Løke                       Nedre Løke, Skjee
-  7458  Hans Kristoffersen               Rømminga, Skjee
+  7460  Ellef Halvorsen                  Tufte og Årholt, Stokke                                ca. 1633
-  7461  Anne Andersdatter                Fuske, Tufte og Årholt, Stokke
-  7476  Kristen Jonsen                   Møyland, Andebu                                            1660
   7477  Live Møyland                     Møyland, Andebu                                            1674
   7528  Ivar Hvitstein                   Hvitstein, Kodal                                        f. 1600
   7529  Kari Hvitstein                   Hvitstein, Kodal                                           1637
   7530  Mikkel Berge                     Berge, Kodal                                               1627
   7531  Barbro Berge                     Berge, Kodal                                               1632
   7536  Nils Skjelland                   Nedre Skjelland, Andebu
   7540  Mattis Ruelsrød                  Ruelsrød, Andebu                                       ca. 1620
   7541  Live Ruelsrød                    Ruelsrød, Andebu                                       ca. 1633
-  7542  Jakob Olssøn                     Kjærås, Andebu                                         ca. 1644
   7543  Else Larsdatter                  Kjærås, Andebu                                         ca. 1669
   7544  Mikkel Nord-Gjone                Gjone Nordre, Kvelde                                   ca. 1643
   7545  Sissel Paulsdatter               Gjone Nordre, Kvelde                                    e. 1662
+  7548  Anund Pedersen                   Ringdal Vestre, Hedrum                                 ca. 1653
+  7549  Anne Sørensdatter                V. Gjennestad, Stokke; Ringdal, Hedrum                 ca. 1669
-  7550  Tor Halvorsen                    Bergan Nedre, Hedrum                       ca. 1601    ca. 1675
+  7551  Anne Paulsdatter                 Bergan Nedre, Hedrum                                   ca. 1678
-  7552  Tor Aslaksen                     Åsrum, Hedrum                              ca. 1575    ca. 1665
+  7553  Live Iversdatter                 Åsrum, Hedrum
+  7554  Anund Pedersen                   Ringdal Vestre, Hedrum                                 ca. 1653
+  7555  Anne Sørensdatter                V. Gjennestad, Stokke; Ringdal, Hedrum                 ca. 1669
   7556  Henrik Fjære                     Fjære, Hedrum                                          ca. 1640
   7557  Dorte Fjære                      Fjære, Hedrum                                           e. 1646
-  7558  Bertel Børgesen                  Store-Gui, Brunlanes; Unnersbu, Hedrum     ca. 1606    ca. 1671
-  7560  Ole Nilssøn                      Nedre og Øvre Skjelland, Andebu                            1658
   7564  Mattis Ruelsrød                  Ruelsrød, Andebu                                       ca. 1620
   7565  Live Ruelsrød                    Ruelsrød, Andebu                                       ca. 1633
-  7566  Jakob Olssøn                     Kjærås, Andebu                                         ca. 1644
   7567  Else Larsdatter                  Kjærås, Andebu                                         ca. 1669
-  7568  Anders Ellefsen                  Skatvedt, Andebu                                           1658
-  7569  Anne Guttormsdatter              Berg, Høyjord; Skatvedt, Andebu                         b. 1665
   7584  Nils Løke                        Nedre Løke, Skjee
   7585  Sønne Løke                       Nedre Løke, Skjee
-  7586  Hans Kristoffersen               Rømminga, Skjee
+  7588  Ellef Halvorsen                  Tufte og Årholt, Stokke                                ca. 1633
-  7589  Anne Andersdatter                Fuske, Tufte og Årholt, Stokke
-  7604  Kristen Jonsen                   Møyland, Andebu                                            1660
   7605  Live Møyland                     Møyland, Andebu                                            1674
   7616  Anders Rød                       Rød, Kvelde
   7618  Ivar Hvitstein                   Hvitstein, Kodal                                        f. 1600
   7619  Kari Hvitstein                   Hvitstein, Kodal                                           1637
   7620  Anund Gudbrandsen                Vestby, Kvelde
+  7621  NN Auensdatter                   Søndre Bjørke, Hedrum
+  7624  Ingebret Paulssøn                Trevland, Kodal                            ca. 1594        1669
+  7625  Kari Torstensdatter              Trevland, Kodal                                            1669
+  7626  Ole Ivarsen                      Hvitstein, Kodal                           ca. 1585        1666
+  7627  Mari Mikkelsdatter               Berge og Hvitstein, Kodal                               e. 1666
   7628  Halvor Berg                      Berg, Andebu                                               1646
-  7629  Ingeborg Guldbrandsdatter        Bøen, Høyjord; Berg, Andebu                ca. 1583        1688
   7630  Nils Mathiassøn                  Vestre Hotvedt, Andebu                                     1652
+  7631  Barbro Jakobsdatter              Kjærås og Vestre Hotvedt, Andebu                           1687
+  7632  Hans Mikkelssøn                  Brekke, Kodal                                              1642
   7633  Kari Trevland                    Brekke, Kodal
+  7634  Helge Jenssøn                    Brønnum, Sandar                                        ca. 1660
   7635  Dorte Brønnum                    Brønnum, Sandar
   7636  Peder Ringdal                    Ringdal Vestre, Hedrum                                 ca. 1630
   7637  Anne Ringdal                     Stokke?; Ringdal Vestre, Hedrum
+  7638  Søren Kristoffersen              Vestre Gjennestad, Stokke                              ca. 1630
   7639  Kari Pedersdatter                Skarpe-Borge, Skjee
+  7648  Mikkel Hansen                    Brekke, Kodal                                  1627        1693
+  7649  Gunhild Helgesdatter             Brønnum, Sandar                                            1665
+  7650  Anund Pedersen                   Ringdal Vestre, Hedrum                                 ca. 1653
+  7651  Anne Sørensdatter                V. Gjennestad, Stokke; Ringdal, Hedrum                 ca. 1669
-  7652  Svend Andersen                   Rimstad, Kvelde                                        ca. 1663
+  7653  Mette Iversdatter                Hvitstein, Kodal
+  7654  Nils Anundsen                    Vestby, Kvelde                             ca. 1615    ca. 1698

+  7660  Lars Jakobsen                    Kjærås, Andebu                             ca. 1612        1672
-  7768  Nils Guttormsen                  Engelsviken, Onsøy                         ca. 1580     e. 1650
+  7770  Ole Ellingsen                    Strømnes, Råde                                          f. 1669
-  7772  Mikkel Torgersen                 Støtvik, Rygge                             ca. 1598     e. 1672
-  7773  NN Hallesdatter                  Kure, Rygge
   7774  Ole Pedersen                     Gate, Rygge                                             f. 1664
   7775  Anne Gate                        Gate, Rygge                                             e. 1666
-  7794  Nils Guttormsen                  Engelsviken, Onsøy                         ca. 1580     e. 1650
+  7795  Ole Ellingsen                    Strømnes, Råde                                          f. 1669
-  7796  Mikkel Torgersen                 Støtvik, Rygge                             ca. 1598     e. 1672
-  7797  NN Hallesdatter                  Kure, Rygge
   7798  Ole Pedersen                     Gate, Rygge                                             f. 1664
   7799  Anne Gate                        Gate, Rygge                                             e. 1666
--------------
14. generasjon

+  8212  Endre Østenssøn                  Hotvet, Våle                                           ca. 1580
   8213  Ragnhild NN                      Hotvet, Våle
   8324  Guttorm Fekja                    Fekja, Stokke                                          ca. 1605
   8432  Torsten Åsen                     Åsen, Slagen
   8960  Torkel Døvle                     Døvle, Stokke
   9100  Torstein Store-Bergan            Store-Bergan, Sandar
   9196  Mikkel Olsen                     Kiste, Botne                                           ca. 1632
   9197  Gjertrud Trondsdatter            Kiste, Botne                                            e. 1633
   9504  Ola Meum                         Meum, Nøtterøy                             ca. 1545    ca. 1625
   9520  Ola Meum                         Meum, Nøtterøy                             ca. 1545    ca. 1625
   9552  Hans Sundene                     Nordre Sundene, Tjøme
   9556  Mikkel Olsen                     Kiste, Botne                                           ca. 1632
   9557  Gjertrud Trondsdatter            Kiste, Botne                                            e. 1633
-  9564  Jon Andorsen                     Brevik og Tømmereik, Nøtterøy               f. 1600
   9568  Søren Evensen                    Søndre Gipø, Nøtterøy                      ca. 1530     e. 1604
-  9632  Lars Torkelsen                   Døvle, Stokke                                              1625
   9633  Sigrid Asgautsdatter             Døvle, Stokke                                          ca. 1635
+  9640  Harald Tjøstolvsen               Nordre From, Sandar                                     f. 1615
   9641  Ingrid From                      Nordre From, Sandar                                     e. 1615
   9648  Ola Meum                         Meum, Nøtterøy                             ca. 1545    ca. 1625
-  9776  Nerid Arnesen                    Sandø, Tjøme                               ca. 1537
   9778  Truls Sundby                     Sundby, Stokke                                          e. 1600
   9880  Andor Brevik                     Brevik, Nøtterøy                                       ca. 1640
-  9960  Ola Sandø                        Sandø, Tjøme
-  9961  NN Trulsdatter                   Sundby, Stokke
   9972  Ola Holme                        Holme, Brøtsø
  10068  Arne Gardsen                     Ormelet, Tjøme
- 10696  Anders Island                    Island, Hillestad                                      ca. 1635
  10700  Guttorm Berg                     Berg, Høyjord                                          ca. 1615
  10704  Paul Greåker                     Søndre Greåker, Botne
  10705  Jøran Greåker                    Søndre Greåker, Botne
+ 11140  Helge Glørsen                    Hole, Svarstad
  11184  Gunder Hjerpeland                Søndre Hjerpeland, Svarstad
  11185  Synnøve Olsdatter                Søndre Hjerpeland, Svarstad
- 11188  Ole Nilssøn                      Nedre og Øvre Skjelland, Andebu                            1658
  11192  Erik Røsholt                     Røsholt, Styrvold
+ 11196  Gullik Jenssøn                   Bergan, Styrvold                                       ca. 1643
- 11856  Tørres Einarsen                  Kleppe, Klepp                                           e. 1589
  11857  Marit Kleppe
  11858  Sjur Monsen                      Nedre Øksnevad, Klepp
- 11868  Rasmus Halvorsen                 Hauge, Klepp
+ 11869  NN Tørresdatter                  Kleppe, Klepp
+ 11968  Gard Villadsen                   Vikesdal, Bjerkreim                        ca. 1604
  11972  Svend Berland                    Berland, Bjerkreim
  11974  Aadne Hegelstad                  Hegelstad, Bjerkreim                                    e. 1691
  11975  Marit Larsdatter                                                                         e. 1691
- 11976  Lars Ljøelsen                    Hegelstad, Bjerkreim                       ca. 1585        1673
  11984  Gjermund Ognedal                 Ognedal, Bjerkreim
  12000  Gjermund Ognedal                 Ognedal, Bjerkreim
- 12010  Anbjørn Torstensen               Odland, Bjerkreim
  12204  Jens Larsen Bugge                Ringsaker                                  ca. 1542  12-04-1612
  12205  Zephora Petersdatter                                                                    ca. 1640
  12924  Oluf Kjærås                      Kjærås, Andebu                                          1611-15
- 12986  Hans Nilssøn                     Østre Nes, Sandar                              1526
  13000  Amund Klavenes                   Klavenes, Våle                                          e. 1593
  13041  Gudrun Island                    Island, Hillestad                                       e. 1632
  14288  Oluf Valmestad                   Valmestad, Vivestad
- 14848  Aslak Torsen                     Åsrum, Hedrum                                           e. 1591
  14850  Ivar Hvitstein                   Hvitstein, Kodal                                        f. 1600
  14851  Kari Hvitstein                   Hvitstein, Kodal                                           1637
  14852  Peder Ringdal                    Ringdal Vestre, Hedrum                                 ca. 1630
  14853  Anne Ringdal                     Stokke?; Ringdal Vestre, Hedrum
+ 14854  Søren Kristoffersen              Vestre Gjennestad, Stokke                              ca. 1630
  14855  Kari Pedersdatter                Skarpe-Borge, Skjee
  14860  Borge Store-Gui                  Store-Gui, Brunlanes
  14864  Nils Skjelland                   Nedre Skjelland, Andebu
  14876  Oluf Kjærås                      Kjærås, Andebu                                          1611-15
  14880  Ellef Skatvedt                   Skatvedt, Andebu                                        e. 1605
  14882  Guttorm Berg                     Berg, Høyjord                                          ca. 1615
  14916  Kristoffer Hansen                Rømminga, Skjee
  14920  Halvor Årholt                    Årholt, Arnadal                                         f. 1623
  14921  Karen Jensdatter                 Årholt, Arnadal; Tønsberg                               e. 1623
  14922  Anders Nilssen                   Fuske, Stokke                                          ca. 1618
  14952  Jon Møyland                      Møyland, Andebu                                            1651
  15084  Oluf Kjærås                      Kjærås, Andebu                                          1611-15
  15096  Peder Ringdal                    Ringdal Vestre, Hedrum                                 ca. 1630
  15097  Anne Ringdal                     Stokke?; Ringdal Vestre, Hedrum
+ 15098  Søren Kristoffersen              Vestre Gjennestad, Stokke                              ca. 1630
  15099  Kari Pedersdatter                Skarpe-Borge, Skjee
- 15100  Halvor Tormodsen                 Bergan Nedre, Hedrum                                   ca. 1630
- 15102  Paul Aslaksen                    Åsrum, Hedrum                                          ca. 1649
- 15104  Aslak Torsen                     Åsrum, Hedrum                                           e. 1591
  15106  Ivar Hvitstein                   Hvitstein, Kodal                                        f. 1600
  15107  Kari Hvitstein                   Hvitstein, Kodal                                           1637
  15108  Peder Ringdal                    Ringdal Vestre, Hedrum                                 ca. 1630
  15109  Anne Ringdal                     Stokke?; Ringdal Vestre, Hedrum
+ 15110  Søren Kristoffersen              Vestre Gjennestad, Stokke                              ca. 1630
  15111  Kari Pedersdatter                Skarpe-Borge, Skjee
  15116  Borge Store-Gui                  Store-Gui, Brunlanes
  15120  Nils Skjelland                   Nedre Skjelland, Andebu
  15132  Oluf Kjærås                      Kjærås, Andebu                                          1611-15
  15136  Ellef Skatvedt                   Skatvedt, Andebu                                        e. 1605
  15138  Guttorm Berg                     Berg, Høyjord                                          ca. 1615
  15172  Kristoffer Hansen                Rømminga, Skjee
  15176  Halvor Årholt                    Årholt, Arnadal                                         f. 1623
  15177  Karen Jensdatter                 Årholt, Arnadal; Tønsberg                               e. 1623
  15178  Anders Nilssen                   Fuske, Arnadal                                         ca. 1618
  15208  Jon Møyland                      Møyland, Andebu                                            1651
  15242  Auen Bjørke                      Søndre Bjørke, Hedrum                                  ca. 1625
- 15243  Sigrid Tjøstolvsdatter           Søndre Bjørke, Hedrum
- 15248  Paul Aslaksen                    Åsrum, Hedrum                                          ca. 1649
  15250  Torsten Trevland                 Trevland, Kodal                                         f. 1621
  15251  Kari Trevland                    Trevland, Kodal                                            1645
  15252  Ivar Hvitstein                   Hvitstein, Kodal                                        f. 1600
  15253  Kari Hvitstein                   Hvitstein, Kodal                                           1637
  15254  Mikkel Berge                     Berge, Kodal                                               1627
  15255  Barbro Berge                     Berge, Kodal                                               1632
  15258  Gulbrand Bøen                    Bøen, Høyjord                                          ca. 1615
- 15262  Jakob Olssøn                     Kjærås, Andebu                                         ca. 1644
  15263  Else Larsdatter                  Kjærås, Andebu                                         ca. 1669
  15264  Mikkel Berge                     Berge, Kodal                                               1627
  15265  Barbro Berge                     Berge, Kodal                                               1632
  15268  Jens Brønnum                     Brønnum, Sandar                                        ca. 1620
- 15269  NN Hansdatter                    Østre Nes, Sandar
  15276  Kristoffer Oserød                Oserød, Stokke                                         ca. 1610
  15277  Aase Oserød                      Oserød, Stokke                                         ca. 1633
+ 15296  Hans Mikkelssøn                  Brekke, Kodal                                              1642
  15297  Kari Trevland                    Brekke, Kodal
+ 15298  Helge Jenssøn                    Brønnum, Sandar                                        ca. 1660
  15299  Dorte Brønnum                    Brønnum, Sandar
  15300  Peder Ringdal                    Ringdal Vestre, Hedrum                                 ca. 1630
  15301  Anne Ringdal                     Stokke?; Ringdal Vestre, Hedrum
+ 15302  Søren Kristoffersen              Vestre Gjennestad, Stokke                              ca. 1630
  15303  Kari Pedersdatter                Skarpe-Borge, Skjee
  15304  Anders Rød                       Rød, Kvelde
  15306  Ivar Hvitstein                   Hvitstein, Kodal                                        f. 1600
  15307  Kari Hvitstein                   Hvitstein, Kodal                                           1637
  15308  Anund Gudbrandsen                Vestby, Kvelde
+ 15309  NN Auensdatter                   Søndre Bjørke, Hedrum
- 15320  Jakob Olssøn                     Kjærås, Andebu                                         ca. 1644
  15321  Else Larsdatter                  Kjærås, Andebu                                         ca. 1669
  15536  Guttorm NN                                                                               f. 1603
+ 15540  Elling Olufsen                   Augeberg, Råde                                         ca. 1620
+ 15541  Eline Pedersdatter                                                                      ca. 1620
  15544  Torger Støtvik                   Støtvik, Rygge                                          e. 1645
  15546  Halle Kure                       Kure, Rygge                                             e. 1624
  15588  Guttorm NN                                                                               f. 1603
+ 15592  Elling Olufsen                   Augeberg, Råde                                         ca. 1620
+ 15593  Eline Pedersdatter                                                                      ca. 1620
  15596  Torger Støtvik                   Støtvik, Rygge                                          e. 1645
  15598  Halle Kure                       Kure, Rygge                                             e. 1624
--------------
15. generasjon

  16424  Øystein Gunnesson                Botne                                                   e. 1499
  16425  Ingeborg Tolvsdatter             Botne                                                   e. 1499
  19128  Andor Brevik                     Brevik, Nøtterøy                                       ca. 1640
  19264  Torkel Døvle                     Døvle, Stokke
  19280  Tjøstolv From                    Nordre From, Sandar                        ca. 1510        1580
  19552  Arne Gardsen                     Ormelet, Tjøme
- 19920  Nerid Arnesen                    Sandø, Tjøme                               ca. 1537
  19922  Truls Sundby                     Sundby, Stokke                                          e. 1600
  21392  Gudrun Island                    Island, Hillestad                                       e. 1632
  22280  Glør Hole                        Hole, Svarstad
  22281  Mari Helgesdatter
  22376  Nils Skjelland                   Nedre Skjelland, Andebu
  22392  Jens Brønnum                     Brønnum, Sandar                                        ca. 1620
- 22393  NN Hansdatter                    Østre Nes, Sandar
  23712  Einar Kleppe                     Kleppe, Klepp
  23736  Halvor Skas                      Skas, Klepp
- 23738  Tørres Einarsen                  Kleppe, Klepp                                           e. 1589
  23739  Marit Kleppe
- 23936  Villads Gardsen                  Vikesdal, Bjerkreim
  23937  Eli Gundersdatter                Store Svela, Bjerkreim
- 23952  Ljotolf Pedersen                 Assheim, Bjerkreim
  24020  Torstein Odland                  Odland, Bjerkreim
  25972  Nils Nes                         Østre Nes, Sandar                           f. 1486     f. 1566
  29696  Tor Åsrum                        Åsrum, Hedrum                                           e. 1558
  29708  Kristoffer Oserød                Oserød, Stokke                                         ca. 1610
  29709  Aase Oserød                      Oserød, Stokke                                         ca. 1633
  30196  Kristoffer Oserød                Oserød, Stokke                                         ca. 1610
  30197  Aase Oserød                      Oserød, Stokke                                         ca. 1633
- 30200  Tormod Jonsen                    Skjelsvik, Eidanger                                     e. 1591
- 30204  Aslak Torsen                     Åsrum, Hedrum                                           e. 1591
  30208  Tor Åsrum                        Åsrum, Hedrum                                           e. 1558
  30220  Kristoffer Oserød                Oserød, Stokke                                         ca. 1610
  30221  Aase Oserød                      Oserød, Stokke                                         ca. 1633
  30486  Tjøstolv From                    Nordre From, Sandar                        ca. 1510        1580
- 30496  Aslak Torsen                     Åsrum, Hedrum                                           e. 1591
  30524  Oluf Kjærås                      Kjærås, Andebu                                          1611-15
- 30538  Hans Nilssøn                     Østre Nes, Sandar                              1526
  30592  Mikkel Berge                     Berge, Kodal                                               1627
  30593  Barbro Berge                     Berge, Kodal                                               1632
  30596  Jens Brønnum                     Brønnum, Sandar                                        ca. 1620
- 30597  NN Hansdatter                    Østre Nes, Sandar
  30604  Kristoffer Oserød                Oserød, Stokke                                         ca. 1610
  30605  Aase Oserød                      Oserød, Stokke                                         ca. 1633
  30618  Auen Bjørke                      Søndre Bjørke, Hedrum                                  ca. 1625
- 30619  Sigrid Tjøstolvsdatter           Søndre Bjørke, Hedrum
  30640  Oluf Kjærås                      Kjærås, Andebu                                          1611-15
  31080  Oluf Kår
- 31081  Valgerd Sigurdsdatter
  31082  Peder Saksesen                   Skjørtorp, Rakkestad                                    e. 1611
+ 31083  Ragnhild Torstensdatter          Skjørtorp, Rakkestad
  31184  Oluf Kår
- 31185  Valgerd Sigurdsdatter
  31186  Peder Saksesen                   Skjørtorp, Rakkestad                                    e. 1611
+ 31187  Ragnhild Torstensdatter          Skjørtorp, Rakkestad
--------------
16. generasjon

  39840  Arne Gardsen                     Ormelet, Tjøme
  44786  Hans Nilssøn                     Østre Nes, Sandar                              1526
  47476  Einar Kleppe                     Kleppe, Klepp
  47872  Gard Toresen                     Vikesdal, Bjerkreim
  47904  Peder Larsen                     Assheim, Bjerkreim
  60400  Jon Glødersen                                                                            f. 1559
  60408  Tor Åsrum                        Åsrum, Hedrum                                           e. 1558
  60992  Tor Åsrum                        Åsrum, Hedrum                                           e. 1558
  61076  Nils Nes                         Østre Nes, Sandar                           f. 1486     f. 1566
  61094  Hans Nilssøn                     Østre Nes, Sandar                              1526
  61238  Tjøstolv From                    Nordre From, Sandar                        ca. 1510        1580
  62162  Sigurd Rolvsson                                                              f. 1490     f. 1556
  62166  Torsten Iversson                 Skjørtorp, Rakkestad                                       1534
  62167  Gunvor Rolfsdatter
  62370  Sigurd Rolvsson                                                              f. 1490     f. 1556
  62374  Torsten Iversson                 Skjørtorp, Rakkestad                                       1534
  62375  Gunvor Rolfsdatter


Ketil Firing Hanssen